Siguldas un Ropažu novados jaunnedēļ notiks Aizsardzības akadēmijas kadetu apmācība

No 5. līdz 7. decembrim Ropažu un Siguldas novadu meža masīvu teritorijā un "Vangažu termināla" teritorijā norisināsies vada līmeņa taktiskā apmācība, kurā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti pilnveidos praktiskās iemaņas motorizēto operāciju veikšanā, informēja akadēmijā.

Taktikas kurss ir plānveida mācības, kuru mērķis ir sagatavot kadetus vada lieluma apakšvienību vadīšanai, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Apmācībā piedalīsies arī ārvalstu kadeti no sadarbības partneru augstskolām.

Mācību laikā Ropažu un Siguldas novadu meža masīvu teritorijā, "Vangažu termināla" teritorijā un tuvējā apkārtnē plānota īslaicīga karavīru pārvietošanās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Militārā vingrinājuma ietvaros inscenēto situāciju izspēlē, karavīri var pārvietoties bez formas tērpa, bet ar ieročiem.

Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ropažu un Siguldas novadu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt augstāko militāro izglītību. Studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir unikālas un dinamiskas, akadēmiskā izglītība mijas ar militārās teorijas apguvi un praktisko iemaņu pilnveidi.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas bakalaura studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma "Komandējošā sastāva virsnieks" piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem studēt gribētājus vecumā līdz 35 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti