Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Suvenīru ražotājiem ievērojami zaudējumi

Siguldas suvenīru ražotājiem ievērojami zaudējumi

Siguldas novadā tūrisms ir viena no ienesīgākajām nozarēm, kas nodrošina vairāk nekā 200 darbavietu. Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas liela daļa uzņēmumu, tostarp suvenīru ražotāji savu darbību ir pārtraukuši.  Jau aptuveni mēnesi bez ienākumiem strādā spieķu meistare Antra Plavgo, kura tomēr darbnīcu nav slēgusi.

Spieķu meistare Antra Plavgo uz darbnīcu nāk trīs reizes nedēļā. Amatniece atzīst, ka joprojām ir grūti aptvert, ka pēc veiksmīgās sezonas un lielā ceļotāju pieplūduma pērn tagad Siguldā ir pilnīgs klusums.

Mēneša laikā apgrozījums spieķu darbnīcā ir krities par 100%. Meistares veidotās Lieldienu koka olas savus pircējus tā arī nesagaidīja, tāpat kā pārējie suvenīri. Par spīti tam amatniece turpina darināt jaunus spieķus un spriež, ka jau tagad izveidojies uzkrājums vairākiem gadiem. 

“Pamazām aizaugu ar spieķiem. Mums bija iespēja apturēt darbību, bet es sapratu, ka man būtu grūti garīgi izdzīvot. Lai saglabātu veselo saprātu, es labāk turpinu darboties gandrīz tā, it kā nekas nebūtu noticis. Tā neziņa jau ir galvenais. Mēs jau nezinām, kad tas viss beigsies un kad vispār kāds pie mums varēs atnākt,” saka spieķu meistare.

Amatniece spriež, ka pēc šīs krīzes atkopties būs ļoti grūti un šogad, visticamāk, nāksies samierināties ar ievērojamiem zaudējumiem. Tā kā Antra Plavgo ir patentmaksātāja, uz dīkstāves pabalstu viņa nevar pretendēt. Līdzīga situācija ir arī citiem suvenīru ražotājiem, kuri savu darbību Siguldas Pils kvartālā jau ir apturējuši. Iespēju robežās tiem palīdz Siguldas novada pašvaldība, ļaujot uz laiku pārtraukt telpu nomas līgumu.

“Tieši tāpat arī visā pārējā pilsētā mēs izlēmām piemērot NĪN atlaidi 90% apmērā viesnīcām, 50% apmērā ēdināšanas uzņēmumiem un arī citiem uzņēmumiem, kas nav tieši saistīti ar tūrisma nozari, bet kurus, bez šaubām, arī šī situācija ietekmē,” skaidro Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa.

Uzņēmējiem piešķirti atvieglojumi komunālo maksājumu saistību segšanai un nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņu atļauts atlikt līdz pēdējam ceturksnim. Līdztekus tam pašvaldība meklē arvien jaunas iespējas, kā uzņēmējus atbalstīt, un izstrādā plānu iekšējā tūrisma veicināšanai. Uz vietējiem ceļotājiem cer arī Antra Plavgo, jo Siguldas spieķis nav tikai suvenīrs, bet tā darināšana ir prasme, kas nodota un izkopta no paaudzes paaudzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt