Siguldas sporta kompleksa kukuļošanas lietā divi apsūdzētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par 90 000 eiro neatļauta labuma pieprasīšanu un pieņemšanu par Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā, informēja prokuratūrā. Lietā apsūdzēti divi cilvēki: bijušais būvuzraugs un kāds bijušais zvērināts advokāts.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, objekta “Siguldas Sporta komplekss” bijušais būvuzraugs apsūdzēts par to, ka viņš, būdams uzņēmējsabiedrības atbildīgs darbinieks, izmantojot savas pilnvaras, apzināti prettiesiski pieprasīja un pieņēma naudu lielā apmērā par kādu darbību labuma devēja interesēs.

Iepriekš LTV vēstīja, ka aizdomās par kukuļa izspiešanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja objekta vadošo būvuzraugu Māri Jurēviču.

Minētā nauda pēc apsūdzētā pieprasījuma viņam esot nodota par to, lai viņš kā būvobjekta būvuzraugs, kurš personīgi veica un vadīja būvuzraudzību iepriekš minētajā objektā, neliktu šķēršļus projekta realizācijai un objekta nodošanai pasūtītājam līgumā paredzētajos termiņos, kā arī lai šī līguma izpildes ietvaros pret būvdarbu izpildītāju no būvuzraudzības veicēja SIA “Jurēvičs un partneri” būtu labvēlīga attieksme pie padarīto būvdarbu pieņemšanas un nodošanas.

Siguldas Sporta kompleksa bijušais būvuzraugs un arī kāds bijušais zvērināts advokāts apsūdzēts arī par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Daļa no neatļauta labuma nodota ar naudas pārskaitījumu bijušajam advokātam, noformējot darījumu par juridiskas palīdzības sniegšanu kādam uzņēmumam.

Bijušais būvuzraugs apsūdzēts par:

  • neatļauta labuma pieņemšanu lielā apmērā,
  • grāmatvedības informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Arī bijušais advokāts apsūdzēts par grāmatvedības informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors kriminālprocesu Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai nodeva  14. novembrī. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti