Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Siguldas sporta centru beidzot nodod ekspluatācijā

Siguldas sporta centru beidzot nodod ekspluatācijā

Pēc vairāku mēnešu gaidīšanas beidzot izdevies nodot ekspluatācijā vairāk nekā astoņus miljonus vērto Siguldas sporta centru. Šā objekta vadošo būvuzraugu Māri Jurēviču aizdomās par kukuļa izspiešanu un mudināšanu viltot dokumentus līdz ar vēl vienu personu – iespējamo dokumentu viltotāju – pirms mēneša aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Jurēvičs ilgi atteicās ar parakstu apliecināt, ka objekts ir lietošanai drošs. Tagad to izdarījis cits viņa biroja speciālists.

Silts, pilnībā aprīkots, baseini pilni ar ūdeni – šāds Siguldas Sporta centrs bija jau 5. novembrī – piecus mēnešus pirms tam, kad to beidzot izdevies nodot ekspluatācijā.

Gan būvnieks, gan Siguldas dome uzskata – objekts bija pabeigts jau novembra beigās. Tomēr tā būvuzraugu grupas vadošais speciālists – pazīstamais būvuzraugs Māris Jurēvičs – dokumentus neparakstīja

"Mēs uzskatām, ka viņš bija rīkojies nepamatoti. Viņa motīvi nebija profesionālās prakses motivēti, tur bija citi motīvi, mēs uzskatām," sacīja SIA "Monum" projektu vadītājs Andis Reinholds.

Pirms mēneša Jurēviču aizdomās par 46 000 eiro liela kukuļa izspiešanu aizturēja KNAB. Tagad objekta nodošanai nepieciešamos dokumentus parakstījis kāds cits Jurēviča uzņēmuma būvuzraugs.

Ne Būvniecības valsts kontroles birojam, ne Siguldas domei notikušais neliek šaubīties par objekta kvalitāti, tieši otrādi.

Arī pašvaldības būvinženieris Aldis Ermansons uzraudzības procesu raksturo kā pārmēru pedantisku, gan norādot – 21 metru garās sijas demontāža, lai pārbaudītu dzelzsbetona kvalitāti gan bijusi pamatota. Tam gan īsti nepiekrīt būvnieks.

"Mūsu gadījumā tika diezgan dramatizēta tā situācija," vērtēja Reinholds, atzīstot, ka bijušas dažas problēmas, kas bija atrisināmas. "Tās pašas poras turpat uz vietas būvlaukumā varēja aizpildīt."

Būvnieks sporta centram devis neparasti ilgu – astoņu gadu – garantiju. Dome arī pieņēmusi neparastu lēmumu - algot speciālistu, kas visus šos astoņus gadus objektu uzraudzīs.

"Jaunām ēkām šāda prakse nav, viennozīmīgi," atzina Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvis Jānis Palamarčuks, norādot, ka viņš ar šādu praksi saskaras pirmo reizi.

Siguldas novada domes vadītājs Uģis Mitrevics (Reģionu alianse) skaidro – eksperta uzdevums būs identificēt defektus, kas varētu rasties objekta lietošanas laikā.

Eksperta algošanas izmaksas vēl nav zināmas, tāpat arī iespējamais līgumsoda apmērs būvniekiem par kavēšanos ar objekta nodošanu. Uz viņu rēķina arī neplānoti ilgā ēkas apsaimniekošana, tāpēc pastāv iespēja, ka būvnieks varētu vērsties pret būvuzraugu par nepamatotu vilcināšanos ar atļauju nodot Sporta centru ekspluatācijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt