Siguldas pašvaldība olimpiešu prēmijām atvēl 23 000 eiro

Siguldas novada pašvaldība, godinot siguldiešus, kuri ieguvuši olimpiskās godalgas un apliecinājuši Siguldu kā ziemas sporta veidu galvaspilsētu XXII ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, paredzējusi vairāk nekā 23 tūkstošus eiro naudas balvām novada sportistiem un viņu treneriem, informēja Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

No Olimpiskajām spēlēm Sočos mājup pārvestas olimpiskās medaļas, kuras iegūtas, pateicoties tiem ziemas sporta veidiem, kuri tiek attīstīti Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”. Pašvaldības naudas balva ir gan kā pateicība sportistiem un treneriem par ieguldīto darbu, gan kā ieguldījums turpmākajai sportistu karjeras attīstībai un Siguldas vārda popularizēšanai.

"Sigulda ir vieta, kur dzīvo olimpieši! Sigulda ir vieta, kur tiek kaldinātas Latvijai ziemas olimpiskās medaļas! Šīs pazīmes un tas, ka mums, siguldiešiem, plānos ir atkal jauni izaicinājumi un paveicamie darbi, noteikti dod ticību Latvijai jaunām uzvarām un sasniegumiem," par Latvijas Olimpisko medaļu kaltuves plāniem saka Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Saskaņā ar pašvaldības nolikumu, naudas balvas saņems novada sportisti, kuri XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos sasniedza rezultātus, kas sportististiem ļauj ierindoties līdz 10.vietai. Latvijai sudraba medaļu izcīnīja siguldietis Martins Dukurs skeletonā un Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža, kuras stūmējs ir siguldietis Jānis Strenga. Divas bronzas godalgas tika izcīnītas kamaniņu braukšanā - medaļas pārveda siguldieši Andris un Juris Šici, kuri bronzu izcīnīja divnieku sacensībās un arī komandu stafetē. Labāko desmitniekā tika arī siguldietis skeletonists Tomass Dukurs, kurš izcīnīja 4.vietu.

Naudas balvas pienāksies arī izcilus rezultātus sasniegušo sportistu treneriem. Arī citu siguldiešu panākumi ir vērā ņemami, jo dažiem šīs spēles bija pirmā iespēja gūt pieredzi turpmākajiem darbiem un sasniegumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti