Dienas ziņas

Ceļu policija veic reidus visā Latvijā

Dienas ziņas

Puisis māca hip-hop dejas jauniešiem internātpamatskolā

Siguldā Ziemassvētkus rada cilvēki ar īpašām vajadzībām

Siguldā Ziemassvētku atmosfēru rada cilvēki ar īpašām vajadzībām

Ar sociālo kampaņu “Visi var būt radoši” Siguldā rūpes par Ziemassvētku atmosfēras radīšanu šogad uzticētas personām ar garīga rakstura traucējumiem. Vien divu nedēļu laikā aptuveni desmit personas ar invaliditāti izdekorēja galveno pilsētas tirdzniecības centru, piegādāja Ziemassvētku dāvanas tirdziņam un uzveda mazajiem īpaši domātu svētku izrādi “Zaķīšu pirtiņa”.  

Siguldas biedrības “Cerību spārni” jaunieši lepni rāda pašu izgatavotos svētku dekorus un teic, ka izveidot siena bumbas un piepūst balonus nebija grūti.

“Sākumā likās, nu tā, ne pārāk, bet pēc tam man iepatikās. Tad es to darīju aizvien biežāk un biežāk,” atzina Monta.

“Es dekorēju koku. Egli dekorēju, kas tur ir. Pušķoju. Un palīdzēju jauniešiem,” par paveikto stāstīja Inese.

Šis ir pirmais gads, kad visas svētku dekorācijas Siguldas galvenajā tirdzniecības centrā izveidojuši cilvēki ar invaliditāti.

Citi viņu roku darbi – ziepes, sveces un pat adītas ziemas drēbes mazuļiem – nopērkami tirdziņā. Šāda sadarbība ar “Cerību spārniem” tirdzniecības centram ir pirmo reizi, teic idejas autore. Vienkārši gribējies Ziemassvētkos dāvāt prieku.

“Sadarbība ar viņiem bija fantastiska. Mēs viņiem uzticējām varbūt tehniski ne tik sarežģītu darbu, proti, viņi taisīja salmu bumbas. Darbs varbūt nav tik nozīmīgs, bet viņi perfekti īsā laikā spēja ar to tikt galā,” stāstīja tirdzniecības centra “Šokolāde” pārstāve Līga Jansone.

Biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina stāstīja, ka jaunieši par šādu uzticību ir gandarīti, tomēr realitātē atrast pastāvīgu darbu cilvēkiem ar garīga rakstura problēmām aizvien neesot vienkārši. Un viņa aicina uzņēmējus raudzīties kaut vai uz šo sadarbības piemēru un integrēt šos cilvēkus.

“Mūsu jaunieši un pieaugušie ar invaliditāti ikdienā strādā dažādās darbnīcās un rada dažādus produktus ar augstu kvalitāti un ar augstu pievienoto vērtību. Mūsu jaunieši var ļoti daudz izdarīt. Vajag tikai uzticēties un iedrošināt,” mudināja Viļķina.

Šogad sadarbība ilga divas nedēļas un to laikā izdevies ne vien izdekorēt plašo tirdzniecības centru un lielo egli, bet arī iestudēt izrādi bērniem - svētkos Siguldas kino teātrī biedrības “Cerību spārni” klienti un draugi demonstrēs īpašu izrādi “Zaķīšu pirtiņa”.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt