Panorāma

Pirmajam latviešu ārstu kongresam 30

Panorāma

Vāc ziedojumus Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Par novadu reformu diskutē Siguldā

Siguldā uzbango diskusijas par teritoriālo reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Diskusijas par plānoto teritoriālo reformu piektdien uzbangoja Siguldā, kur reformas virzītājs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") tikās gan ar Siguldas, gan tai pievienojamo novadu vadītājiem un deputātiem. Lai arī diskusija iesila lēnām, jau pēc tās beigu laika novadu deputātu jautājumi nespēja rimties. 

Siguldas novads ir viens no Latvijas reģionālās attīstības centriem, un teritoriālās reformas rezultātā nevis zaudētu savu statusu, kā citi mazāki novadi, bet tieši otrādi – izplestos. Plānots, ka Siguldai tiks pievienoti trīs tuvējie novadi – Mālpils, Inčukalna un Krimuldas novads, un pēc reformas šajā teritorijā varētu mitināties aptuveni 33 tūkstoši iedzīvotāju.

Potenciālajā četru novadu centrā – nesen atjaunotajā Siguldas kultūras namā, par reformu atbildīgais ministrs Pūce tikās ar visu četru novadu vadītājiem un deputātiem.

Ministrs vietvaru pārstāvjiem norādīja gan uz darba vietu trūkumu un zemo atalgojumu mazajos novados, gan arī problēmām ar veselības aprūpes un citu pakalpojumu nodrošināšanu nelielās pašvaldībās.

Lai arī tālākās diskusijas gaita bija rāma, jautājumu un iebildumu novadu deputātiem netrūka. Vairāki izteica bažas par to, ka esošo novadu pārstāvji jauno – lielo novadu domē netiks ievēlēti. Tāpat arī izskanēja bažas par lielo datu apjomu, ar kuru pašvaldībām pēc apvienošanās būs jātiek galā.

Vairākkārt izskanēja arī pārmetums, ka pašvaldībām liek apvienoties, bet neizskaidro, kā.

Paši siguldieši, salīdzinot ar daudzu mazo novadu iedzīvotājiem, reformu uztver salīdzinoši pozitīvi.

"Sigulda ir kā liela ģimene. Ja nāk vēl kādi kvalitatīvi ģimenes locekļi klāt, tad man nekas nav pretī," sacīja siguldietis Valdis.

Savu viedokli iedzīvotāji varēs paust arī ministram, jo pēc diskusiju raunda ar pašvaldībām iecerēta arī reformas apspriešana ar novadu iedzīvotājiem.  
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti