Siguldā slēpot var lieli un mazi - ir mākslīgā sniega trase, inventārs un apmācības

Siguldā pēdējos gadus pastiprināta uzmanība pievērsta, lai slēpot mācītos arī skolnieki, tādēļ sagādāts slēpošanas inventārs, veidotas trases un ir arī bezmaksas apmācības. Slēpošana ir ne tikai sporta stundās, bet, lai ieinteresētu skolniekus apgūt šī sporta veida prasmes, ir arī ieviesta bonusu sistēma, kas dod iespēju bez maksas izmantot inventāru un slēpot arī no skolas brīvajā laikā, līdz ar to arī uzlabojot atzīmes sportā.

Siguldā slēpotgribētājiem nodrošināts inventārs un apmācības
00:00 / 02:13
Lejuplādēt

Siguldā ''Fischer'' Slēpošanas centrā norit nodarbība slēpošanas apmācībā pieaugušajiem, bet šādas nodarbības ir arī bērniem, stāsta Siguldas novada Sporta pārvaldes vadītāja Zanda Abzalone.

''Jau trešo gadu Siguldas novadā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts „Esi vesels Siguldas novadā”, kur šobrīd četrreiz nedēļā notiek distanču slēpošanas nodarbības instruktora vadībā tieši bērniem un jauniešiem, arī pieaugušajiem,'' skaidroja Abzalone.

Starp daudzajiem slēpotājiem, kuri brīvdienu izvēlējušies pavadīt slēpošanas trasē, ir visai daudz pat ļoti mazu slēpotāju, kuri atnākuši kopā ar vecākiem vai lielākajiem brāļiem un māsām. Mazajai Norai ir jau savs nopietns vērtējums par šo trasi un slēpošanu:

''Ļoti laba trase! - Bieži slēpo? - Jā, ļoti bieži.- Kā tev šķiet, ko dod slēpošana? - Veselību un ilgāku dzīvi.''

Turpat netālu slēpo arī piecgadīgais Andrejs, kurš šurp atnācis ar savu mammu.

''Mēs tad, kad ir brīvais laiks, tad nākam, kādas trīs reizes nedēļā, ļoti patīk Andrejam šī trasīte. Tas ir svaigā gaisā un arī attīsta bērnus. Viņi izkustas, un šie te piecgadīgie bērni jau ir nenogurdināmi, tāpat arī darba dienās pēc bērnudārza vēlas nākt uz šejieni un arī brīvdienās tā ir neatņemama sastāvdaļa,'' stāsta Evita Dzene.

Slēpošanas treneris Kaspars Kārkliņš vērtē - būtiski ir tas, ka Siguldā ir izveidota šī slēpošanas trase, kas ļauj arī pagarināt sezonu:

''Viņa ir mākslīgā slēpošanas trase, tātad tad,

kad citur Latvijā lasa pēdējās gailenes, tad jau mēs varam slēpot, un pavasarī, kad uzzied pirmās vizbulītes, Siguldā slēpo vēl joprojām, tā kā vienīgā vieta Latvijā, unikāla, kur var slēpot 5-6 mēnešu garumā.''

Vēl vērtīgi ir tas, ka Siguldā jau vairāku gadu garumā ir gādāts slēpošanas inventārs, kuru novada bērni un skolēni var izmantot bez maksas.

''Nopirkts jau tuvu 300 slēpošanas inventāra komplektu, ko bērni bez maksas var izmantot, šobrīd mums ir pēdējos divus gadus nopirkti jauni 120 komplekti, kas stāv šeit centrā, bet pārējie komplekti stāv skolās, arī Allažu, Mores skolās, kas ir tālākās skolas novadā,'' stāsta Sporta pārvaldes vadītāja Abzalone,

Arī slēpošanas centrā satiktie vecāki šo iespēju, ka var bez maksas izmantot slēpošanas inventāru, vērtē kā ļoti būtisku, jo, bērnam augot, slēpes un slēpošanas zābakus nākas visai bieži gādāt jaunus, kas nav lēts prieks.

''Šeit ir tā, ka mēs esam siguldieši un ejam Siguldas bērnudārzā, tad šis inventārs ir par brīvu, tā kā nav nomas maksa, pagājušo gadu bija arī savas slēpītes, bet šie mazie aug ļoti strauji, tad šeit var atnākt, paņemt slēpes, zābakus.- Ļoti labi, padomāts par siguldiešiem ir, ģimenes var atbraukt paslēpot, brīvo laiku izbaudīt, tad izmantojam to situāciju,'' apmierinājumu pauž vecāki.

Lai ieinteresētu skolēnus slēpošanā, bez jau visa pieminētā Siguldā ir izveidota arī sava bonusu sistēma, kas rosina slēpot doties arī ārpus sporta stundām

- ikviens bērns var sev izdevīgā laikā nākt uz trasi un vākt punktiņus, tādā veidā viņš var dabūt papildus novērtējumu sportā.

Treneris Kaspars Kārkliņš secina, ka šobrīd jau var redzēt rezultātu tam, kas darīts, lai slēpošana novadā skolu jauniešiem kļūtu par iecienītu nodarbi:

''Mums faktiski trase ir noslogota visu nedēļu, sākot jau no rīta, tepat Laurenča skoliņa, mazie bērni nāk, no visām vidusskolām, no visām pamatskolām, no visām skolām brauc bērni un slēpo. Tas nav tā kā citur, kur vienreiz nedēļā ir slēpošana. Mēs paši zinām, ko daudzi dara, kuri muskuļi trenējas - tikai īkšķa muskuļi... Tāpēc man ir liels prieks, ka bērni ir svaigā gaisā, viņiem ir fiziskās aktivitātes, viņiem ir vaigi sārti, un vecāki ir priecīgi, ka bērniem uzlabojas imūnsistēma un veselība.''

Pārbaudīt apgūtās slēpošanas iemaņas Siguldas novada bērni un jaunieši varēs īpašās treniņsacensībās un arī skolēnu ziemas slēpošanas čempionātā, kas noritēs februārī un arī martā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti