Siguldas pilsētas vidusskola pēc tās pašreizējās ēkas rekonstrukcijas atradīsies citur, ēkā, kur šobrīd atrodas šīs skolas 1.- 4.klašu korpuss. Tieši tur zem viena jumta ar sākumskolas skolēniem ir arī Siguldas Valsts ģimnāzija. Būtībā ģimnāzija ar pilsētas vidusskolu mainīsies vietām, tā atgriežot ģimnāziju tās vēsturiskajā ēkā.
Ēkai nepieciešama ne tikai rekonstrukcija, bet arī paplašināšana. Šim nolūkam arī saņemts ERAF finansējums 3 miljonu eiro apmērā un valsts līdzfinansējums, kas ir 1,6 miljoni, šobrīd gan saņemtie būvnieku piedāvājumi pārsniedz pieejamo un sākotnēji plānoto finansējuma apmēru.
“Mēs sapratām, ka 11 miljoni eiro mums nav paceļama summa, un tāpēc mēs ejam šobrīd uz publisko iepirkumu likumā pieļauto risinājumu. Mēs esam gatavi mērķtiecīgi strādāt, ko arī projektētājs saka, ka tas ir izdarāms, ekskluzīvus materiālus nomainīt pret ekvivalentiem ļoti labas kvalitātes materiāliem, bet mēģināt samazināt būvniecības izmaksas par aptuveni 15%,” sacīja Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa.
Siguldā uzskata, ka būvniecības izmaksas izdosies samazināt, jo citu variantu šobrīd nav. Brīdi, kad piešķirts valsts līdzfinansējums, vērā nav ņemts, ka skolēnu skaits saistībā ar apkārtējo novadu skolu optimizācijas plānu, Siguldā tuvāko gadu laikā palielināsies, tāpēc novada dome lūgusi Eiropas Reģionālās attīstība fonda un valsts līdzfinansējumu palielināt, tas gan neizdevās. Būvniecība savukārt jāuzsāk steidzami, jo tā ilgs kopumā trīs gadus.
“Patiesība valsts mūs nostādījusi ķīlnieka lomā, jo, ja mēs tagad paskatāmies, šis ERAF finansējums, plānošanas periods ir no 2014. līdz 2020.gadam. Valsts normatīvais dokuments šī finansējuma apgūšanai stājās spēkā tikai 2016.gada maijā, un ir tā, ka šajos 2,5 gados būs tāds būvniecības burbulis, ka cerēt, ka būvniecības cenas kļūs mazākas, es teiktu, ka tas ir naivi,” sacīja Līga Sausiņa.
Kopumā Latvijas pašvaldībām šajā periodā līdz 2020.gada beigām jāapgūst piešķirtais 168 miljonu eiro finansējums un Siguldas pašvaldības pieredze rāda, ka jau tagad būvnieku piedāvājums ir ierobežots, saņemti tikai trīs pretendentu piedāvājumi, kas ir mazāk nekā iepriekš īstenotos būvniecības projektos.
Šobrīd pašvaldība gatava slēgt līgumu ar būvniecības firmu, kas piedāvā saimnieciski izdevīgāko risinājumu, konkursā piedāvā zemāko cenu un gatava arī strādāt pie izmaksu samazināšanas.