Dienas ziņas

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde svin 30. gadadienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sigulda peldvietā bērniem plāno dalīt peldvestes

Sigulda pieļauj iespēju peldvestes bērniem noteikt par obligātu prasību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc traģēdijas, kurā, noslīkstot Gaujā, dzīvību zaudēja piecgadīgā Evita, drošības dienesti aicina vecākus pieskatīt savus bērnus un arī apkārtējos pret svešiem bērniem nebūt vienaldzīgiem. Gaujas pludmale, kur notika traģēdija, ir oficiāla peldvieta, kurā strādā kārtībnieki – glābēji. Domājot, kā vēl uzlabot mazo peldētāju drošību, pašvaldība izlēmusi iegādāties koplietošanas peldēšanas vestes, kas bērnus noturēs virs ūdens.

Gaujas pludmalē jau atgriezušies atpūtnieki. Bērnus gan starp viņiem vismaz pagaidām nemana. Pagājis neilgs laiks, kopš atrada Gaujā noslīkušo piecgadīgo meitenīti. Lai uzlabotu peldvietas drošību, pašvaldība plāno iegādāties speciālas vestes bērniem.

"Šobrīd aptaujājam speciālistus, ekspertus, lai saprastu, kāds varētu būt visatbilstošākais, visdrošākais risinājums, lai bērni varētu uz ūdens justies drošāk," pastāstīja Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece (LRA) Līga Sausiņa. "Kādreiz tas ir viens mirklis, var novērsties un bērns var nonākt nedrošā situācijā. Un te nav runa tikai par Gauju. Te ir runa par jebkuru peldvietu."

Pašvaldība pat apsver grozīt noteikumus, lai vestes bērniem šajā pludmalē būtu nevis ieteikums, bet obligāta prasība.

Peldvietā sezonas laikā atrodas arī kārtībnieki – glābēji, kas parūpēsies, lai katram bērnam būtu uzvilkta veste. Bet vecāku uzmanīga sekošana līdzi saviem bērniem pie ūdens tāpat ir svarīgākā, norādīja biedrībā “Peldēt droši”.

"Nereti, kā tas arī notiek, kad tā veste ir uzvilkta, bērnam liekas, ka viņš šķietami ir pasargāts. Gaujas upe ir ļoti strauja, un bērns, kurš ir vieglā svarā un vēl bez peldspējas, bet ar vesti, ir ļoti labs pludiņš," uzsvēra biedrības “Peldēt droši” dibinātāja  Zane Gemze.

Gaujā straume bērnus viegli var aiznest. Diemžēl Latvijā statistika par noslīkušajiem ir ļoti dramatiska, un speciālisti aicina arī pieaugušos izvēlēties tikai zināmas un oficiālas peldvietas.

KONTEKSTS:

Siguldā, Gaujas pludmalē (Peldu ielā) 26. jūnijā pazuda piecus gadus veca meiteneMeitenes meklēšanā pirmdien, 27. jūnijā, iesaistīts bija arī Valsts robežsardzes helikopters, tāpat atbildīgajiem dienestiem bērnu visas dienas garumā palīdzēja meklēt arī brīvprātīgie. 28. jūnijā meitenes meklēšana turpinājās. Pēc gandrīz divu dienu nepārtrauktiem meklējumiem pazudusī meitene otrdien, 28. jūnijā, tika atrasta Gaujā bez dzīvības pazīmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti