Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ZS un NATO karavīri palīdz dzīvnieku patversmei

Siguldā mācās vadīt un montēt bezpilota lidaparātus

Siguldā mācās vadīt un montēt bezpilota lidaparātus

Siguldas novada Jaunrades centrā bērni apgūst bezpilota lidaparāta jeb drona uzbūvi un vadību. Šādas nodarbības īstenot nav viegli, jo, neraugoties uz dronu popularitāti, skolotāju jaunrades centrā meklēja veselu gadu. Nodarbības bērniem ir bez maksas, un tā ir viena no tehniskajām jaunrades centra programmām, kurā piedalīties var arī bērnu vecāki.

Bērni, kas piedalās nodarbībā, ir pirmo klašu audzēkņi un, kā teic Siguldas novada Jaunrades centra vadītāja Ilze Šulte, šajā vecumposmā bērnu interesi par to, kas “lācītim vēderā” jāprot izmantot. Dažiem bērniem ir jau savi droni, bet apmācības līdz ar pamata tehnisko nodrošinājumu bez maksas nodrošina pašvaldība.

"Visi saka, ka šie visi ir droni, bet tas nav. Tas ir kvakopers. Tas atšķiras ar to, ka tam nav kameras. Ar to var lidot, uz kastes rakstīts, ka tas ir profesionāls, bet ar viņu izlidoja mans trīsgadīgais brālis," stāstīja apmācību dalībnieks Adrians.

11 gadu vecais Adrians gribētu iemācīties uzbūvēt dronu un to precīzi vadīt sacensību trasē. Pasaulē šādas sacensības pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārākas.

Ideja par šādām apmācībām Siguldā radusies jau pirms gada, bet ilgstoši ticis meklēts apmācības vadītājs.

"Es cenšos [mācīt] diezgan vienkārši, tā, kā es gribētu, kad es biju maziņš un gribēju, lai kāds tā pastāsta par lidmodeli. Es cenšos atcerēties, kā tas bija, kad es biju maziņš, kad man pašam gribējās, bet es nevarēju," sacīja apmācību vadītājs Agris Tabaks.

Skolotājs Agris Tabaks uzskata, ka bērniem ir vairāki ceļi, kuros doties – kļūt par dronu mehāniķi, sacensību dalībnieku vai video operatoru-fotogrāfu.

"Man ir grūti pacelties, nostāties un lidot uz priekšu. Tētis liks arī dronu, un tad mēs uztaisīsim pirmo dronu priekš mums, un tad mēs taisīsim varbūt arī man pašam dronu," sacīja apmācību dalībnieks Mikuss.

Pēc šīm apmācībām Siguldas novada Jaunrades centrs bērniem pavasarī izdos arī dronu pilota vai mehāniķa apliecības. Nākamajā gadā plānots apmācības turpināt jau vairākās pakāpēs, skatoties pēc šajā gadā apgūtā un izrādītās intereses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti