Sadaļas Sadaļas

Siguldā ēdināšanu bērnudārzos uzticēs uzņēmumam «Vectēvs»

No 14.oktobra Siguldas pašvaldības bērnudārzos ēdināšanu nodrošinās SIA “Vectēvs”. Jaunais ēdinātais izvēlēts ārkārtas iepirkuma rezultātā, jo pēc konstatētajiem pārkāpumiem un bērnu saslimšanas tika pārtraukts līgums ar iepriekšējo ēdinātāju “Baltic Restaurants Latvia”.

Informācija pašvaldības mājaslapā liecina, ka SIA “Vectēvs” ēdināšanas pakalpojumus sniedz izglītības iestādēs Vidzemes reģionā. Nedēļas nogalē – 12. un 13. oktobrī – nomā nodotās telpas un iekārtas pašvaldību bērnudārzu virtuves blokos nodos uzņēmums SIA “Baltic Restaurants Latvia”, ar kuru pašvaldība lauzusi līgumu. Savukārt piektdien, 11. oktobrī, tiks noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu ar jauno ēdinātāju.

Ārkārtas iepirkuma procedūrā pašvaldības pārstāvji uzrunāja septiņus ēdināšanas pakalpojuma sniedzējus ar labu reputāciju un rekomendācijām, bet tikai trīs no tiem apstiprināja dalību iepirkumā. Arī Siguldas novada vietējie uzņēmēji, kuriem tika piedāvāta iespēja startēt konkursā, kapacitātes trūkumu dēļ atteicās piedalīties. Divi no uzņēmējiem piedāvājumu neiesniedza, jo nespēja izpildīt pašvaldības uzstādītās augstās prasības.

Siguldas novada pašvaldība, ņemot vērā vecāku iesniegtos ieteikumus, iepirkumā esot iestrādājusi augstas prasības produktu kvalitātei, produktu piegādātāju izvēlē, speciālo diētu nodrošināšanā, kā arī papildu prasība bija nodrošināt dārzeņu pirmapstrādi uz vietas ēdināšanas blokā, neizmantojot jau mizotus, vakuumā fasētus dārzeņus. Iepirkumā saskaņā ar normatīvajiem aktiem tika iekļautas arī Zaļā iepirkuma prasības.

SIA “Vectēvs”, palielinot uzņēmuma kapacitāti, būšot spējīgs nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus visās Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestādēs.

Uzņēmums ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzos nodrošinās līdz brīdim, kad tiks veikta jauna iepirkuma procedūra likumā noteiktā kārtība un noslēgts jauns līgums par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu pašvaldības bērnudārzos. Ja SIA “Vectēvs” pakalpojuma kvalitāte apmierinās gan pašvaldību, gan vecākus un bērnus, visticamāk, šis ēdinātājs varēs nostrādāt līdz mācību gada beigām.

Jaunais ēdināšanas pakalpojuma līgums paredz, ka pašvaldība ir tiesīga veikt no valsts institūcijām neatkarīgas analīzes, lai regulāri pārbaudītu, vai nomā nodotajās telpās ir atbilstoša higiēna. Savukārt izglītības iestādes medmāsa kontrolēs ēdienkaršu atbilstību un ēdiena kvalitāti, kā arī produktu izcelsmi, tostarp piegādātāju atbilstību iepirkuma piedāvājumā solītajam.

Nākamās nedēļas laikā vecākiem tiks sagatavoti līgumi ar ēdinātāju par ēdināšanas pakalpojuma apmaksu. Tā pirmsskolas izglītības iestādēs nemainīsies.

Tāpat šonedēļ, 8.oktobrī, izsludināta atklāta iepirkuma procedūra par ēdināšanas pakalpojumiem Siguldas novada vispārizglītojošajās skolās. Līdz jauna līguma noslēgšanai, kas varētu notikt novembra vidū, ēdināšanas pakalpojumus Pārtikas veterinārā dienesta stingrā uzraudzība turpinās sniegt SIA “Baltic Restaurant Latvia”.

KONTEKSTS:

Septembra pirmajā pusē Bērnu slimnīcu nonāca vairāki pirmsskolas vecuma bērni ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis bija smags. Līdz šīs nedēļas sākumam šiga toksīnu producējošā baktērija "E.Coli" apstiprināta pieciem bērniem un vienam pieaugušajam, kas bija saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte", "Pīlādzītis". Minētās personas saslimušas septembra pirmajā nedēļā un kopš tā laika jauni saslimšanas gadījumi.

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, vēlāk atklāta bērnu saslimšana ar salmonelozi – tā līdz šim apstiprināta deviņiem bērniem no divām Sigulas pirmsskolas bērnu  iestādēm: "Ieviņa" un "Tornīši". Šie bērni saslimuši septembra otrajā nedēļā. Viņi apmeklējuši dažādas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Noskaidrots, ka ēdienus abām pirmsskolas izglītības iestādēm gatavoja vienā pārtikas blokā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija.

PVD un SPKC sāka meklēt infekcijas izplatības cēloni. Laboratoriskajās pārbaudēs PVD gan nekonstatēja "E.coli" baktēriju.  Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt