Dienas ziņas

Mazs pasažieris – liels risks

Dienas ziņas

Ikšķiles dome vērsīsies Eiropas Komisijā

Siguldā atzīmē Dainu tēva 184. dzimšanas dienu

Siguldā atzīmē Dainu tēva 184. dzimšanas dienu

Godinot Krišjāni Baronu 184 gadu jubilejā, ceturtdienas, 31. oktobra, rītā pie Dainu tēva pieminekļa Siguldā pulcējās Turaidas muzejrezervāta ļaudis, kā arī mazi un lieli siguldieši. Sanākušie skaitīja un izdziedāja latviešu tautasdziesmas, atgādinot, cik milzīgs spēks un kādas vērtības iekodētas latvju dainās.

Dziesmu rīti Siguldā Dainu tēva dzimšanas dienā jau kļuvuši par jauku tradīciju daudzu gadu garumā, kad kopā pulcējas ļaudis, kuriem dārgas latviešu tautas bagātības. Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne uzsver, ka latvju dainas ir viena no mūsu tautas lielākajām vērtībām. Tautasdziesmās iespējams smelties padomu, kā pārvarēt grūtības, kā darīt darbu un kā priecāties.

"Nāk bērni, nāk Siguldas iedzīvotāji un iepriecina Krišjāni Baronu un paši sevi ar šo mūsu tautas izcilo bagātību, visā pasaulē izcilo bagātību, kurā ir tik daudz izcilu vērtību, tik krāšņa valoda un emociju," teica Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne.

Pedagogi, kuri šorīt bija atveduši savus audzēkņus pie Dainu tēva pieminekļa, stāsta - šī ir iespēja mudināt jauno paaudzi sajust savas saknes, justies piederīgiem latviešu tautai, tās tradīcijām un savai pilsētai.

"Kad atver dainas un palasās, tad ikvienā dzīves gadījumā var gūt spēku un prieku, var ar asarām lasīt šīs pilnīgās tautasdziesmas; es domāju mums jābūt lepniem par to," norādīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzinātāja Indra Upīte-Dambīte.

Krišjānis Barons diezgan bieži mainījis dzīvesvietas, taču savu pēdējo vasaru pavadījis Turaidā, Gaujas krastā. Sagaidot Dainu tēva 150 gadu jubileju, Turaidas muzejrezervātā atklāts Dainu kalns, kurā izvietotas latviešu tautasdziesmām veltītas akmens skulptūras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti