Siguldā ar sabiedrības neatlaidību būvnieku piespiež labot kļūdas nesen izbūvētā serpentīnā

Būtiski defekti atklājušies pirms pusotra gada izbūvētajā serpentīnā Siguldā. Tikai pēc vairākkārtēja Dabas aizsardzības pārvaldes pieprasījuma un sabiedrības aktīvas iesaistīšanās būvnieks “Ventars” nu sācis novērst defektus.

Ceļš bruģēts spirāles formā no Siguldas svētku laukuma līdz Gaujas tiltam Peldu ielā. Par 360 tūkstošiem eiro to izbūvēja kompānija “Ventars”. Taču neilgi pēc serpentīna nodošanas ekspluatācijā iedzīvotāji sākuši novērot ceļa deformēšanos.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš ZīvertsEdgars Kupčs
“Garantijas laika ietvaros būvnieks veiks infrastruktūras uzlabojumus. Ir pagājis laiks, un tur, kur izveidojušies jauni noslīdeņi, tiek pārstrādāti norakto nogāžu stiprināšanas elementi. Faktiski tiek mainīts risinājums, jo

projekta pirmsākumos ne tik veiksmīgi izvēlēts materiāls, ar ko svaigi noraktās nogāzes stiprināt.

Mēs saņēmām vairākus pārmetumus no dabas draugiem, ka tur varbūt kāds rāpulis ieķēries,” pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Tāpat takas posmā tiek sakārtotas ūdens novadīšanas sistēmas, jo lielās lietavās tās izskalotas.

“Kā arī, lai nodrošinātu funkcionalitāti, aptuveni trešdaļa takas seguma tiks nomainīta uz abrazīvāku bruģi, kas mitrā laikā apmeklētājiem nebūs tik slidens un būs patīkamāka iešana,” pastāstīja Zīverts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti