Dienas ziņas

Grobiņas novadā mājām jaunas, izgaismotas numurzīmes

Dienas ziņas

«Gods kalpot Rīgai» aicina partnerus stiprināt koalīciju

Siguldas bērnudārziem jauns ēdinātājs

Siguldā ar bērnudārzu ēdinātāja maiņu apmierināti

Jau trīs nedēļas ēdināšanu Siguldas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nodrošina SIA “Vectēvs”. Uzņēmums ēdināšanas pakalpojumus jau teju četrus gadus sniedz vairākās izglītības iestādēs Vidzemes reģionā. Ēdinātājs norāda, ka darbs Siguldā šobrīd ne ar ko neatšķiras no ēdināšanas pakalpojumu organizēšanas citās izglītības iestādēs.

Līgums ar SIA “Vectēvs” par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu sešos Siguldas pašvaldības bērnudārzos noslēgts, pamatojoties uz ārkārtas iepirkuma rezultātiem. Tajā pašvaldība uzrunāja septiņus ēdināšanas uzņēmumus ar labām rekomendācijām citviet Vidzemē, taču tikai trīs piekrita sagatavot savu piedāvājumu.

“Divi no dalībniekiem piedāvājuma sagatavošanas procesā deva atzinumu, ka viņi nepiedalīsies, jo nevar nodrošināt mūsu prasības, kaut arī tās, piemēram, attiecībā uz ēdienkartēm bija vienkāršākas, nekā tas būtu bijis atklātā konkursā,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

SIA “Vectēvs” nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādēs arī Kocēnu novadā, Limbažos un Cēsīs. Uzņēmuma īpašnieks Ritvars Leitens uzskata, ka Siguldas bērnudārzos piedzīvoto notikumu dēļ būtu netaisnīgi atteikties tur nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus.

“Šeit ir ieviesta ļoti paaugstināta drošības sistēma, kas ir ļoti pareizi un pozitīvi.

Līdzīgu sistēmu esam ieviesuši arī visos pārējos novados, kur mēs ēdinām,” saka Leitens.

Izvēloties pārtikas produktus, ēdinātājs orientējas uz vietējo produkciju, maksimāli iegādājoties to no tuvējiem ražotājiem. Bet viens no lielākajiem izaicinājumiem ir nodrošināt darbarokas, jo teju visās virtuvēs Siguldas bērnudārzos ir mainījies darbinieku sastāvs.

“Kāds no pavāriem saslimst un ir spiests ārstēties, tad ir jāmeklē cilvēks vietā. Tad labāk, lai kādā dārziņā ir par kādu vairāk, lai var veikt rotāciju,” norāda Leitens.

Vienā no Siguldas bērnudārza virtuves blokiem nesen notikusi kārtējā Pārtikas un veterinārā dienesta pārbaude, kurā secināts, ka visi higiēnas rādītāji atbilst prasībām. “Ir pagājis pavisam īss laiks. Tas, pie kā vēl ir jāstrādā, kas notiek sadarbībā ar iestāžu medmāsām un uztura speciālistiem, ir ēdienkartes. Bet no vecākiem dzirdam atsauksmes un no bērnudārza personāla, ka ēdiens ir garšīgs un bērni ir paēduši, ēdiens ir kvalitatīvs,” saka Sausiņa no Siguldas domes.

“Lai kvalitatīvi nodrošinātu ēdināšanu šeit, tā nav mana problēma. Tā vispār nav problēma, tā ir sadarbība starp ēdinātāju, pašvaldību, ēdināšanas iestādēm un vecākiem, tā ir četru faktoru mijiedarbība. Ja tā ir veiksmīga un visas puses grib sadarboties, tad nokļūdīties nevar,”  saka uzņēmējs.

SIA “Vectēvs” ir pateicīga Siguldas novada pašvaldībai par uzticēšanos un ir gatava ēdināšanas pakalpojumus pašvaldības bērnudārzos nodrošināt arī turpmākos mēnešus.

KONTEKSTS:

Septembra pirmajā pusē Bērnu slimnīcu nonāca vairāki pirmsskolas vecuma bērni ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis bija smags. Šiga toksīnu producējošā baktērija "E.Coli" apstiprināta pieciem bērniem un vienam pieaugušajam, kas bija saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte", "Pīlādzītis". Minētās personas saslimušas septembra pirmajā nedēļā.

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, vēlāk atklāta bērnu saslimšana ar salmonelozi – tā apstiprināta deviņiem bērniem no divām Sigulas pirmsskolas bērnu  iestādēm: "Ieviņa" un "Tornīši". Šie bērni saslimuši septembra otrajā nedēļā. Viņi apmeklējuši dažādas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Noskaidrots, ka ēdienus abām pirmsskolas izglītības iestādēm gatavoja vienā pārtikas blokā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija.

PVD un SPKC sāka meklēt infekcijas izplatības cēloni. Laboratoriskajās pārbaudēs PVD gan nekonstatēja "E.coli" baktēriju.  Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti