Pusdiena

Ogres domes mēra vietnieks un vietējie žurnālisti vienojas neaizskart domi

Pusdiena

Veselības inspekcija Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā pārkāpumus nav atklājusi

Sievietes pašnāvību Ogres šautuvē izmeklēs policija un pārbaudīs arī dome

Sievietes pašnāvību Ogres šautuvē izmeklēs policija un pārbaudīs arī dome

Policija izmeklē traģisku gadījumu Ogres novada Sporta centra šautuvē, kur šonedēļ nošāvusies 1995.gadā dzimusi sieviete. Notikušo izvērtēs arī Ogres novada dome. Savukārt policijā stāsta, ka šautuves drīkst apmeklēt arī cilvēki bez speciālām ieroču atļaujām.

„Šautuve šodien nestrādā!” strupi atbild Ogres novada Sporta centra šautuves darbinieks. Šautuves durvis kopš otrdienas, 25.aprīļa, ir slēgtas, jo tajā pašnāvību izdarīja kāda 1995.gadā dzimusi sieviete.

„Valsts policija var apstiprināt faktu, ka Ogrē šautuvē ir nošāvusies jauna sieviete. Pēc pašreizējās informācijas šī sieviete ir izdarījusi mērķtiecīgu šāvienu savā galvā un diemžēl gājusi bojā,” stāsta Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, policija sākusi kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Šautuvēm licenci izsniedz pašvaldības. Tāpēc administratīvo pārbaudi sākusi arī Ogres novada dome. „Nolēmām uz karstām pēdām ātri visu to pārbaudīt. Izdevu rīkojumu sataisīt komisiju, kas izskata administratīvo lietu. Un tad, kad būs kaut kas skaidrs, tad varēs komentēt,” saka Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis (Latvijas Zaļā partija).

Kopumā Latvijā ir reģistrētas 62 šautuves. Tās iedalās trīs kategorijās. Pirmās kategorijas šautuvju atvēršanai nekādas speciālas atļaujas nav nepieciešamas. Tajās var trenēties šaut ar loku, mest nažus un šaut ar mazas enerģijas pneimatiskajiem ieročiem. Otrās kategorijas šautuvēm, kuras ir visizplatītākās, jau nepieciešamas speciālas atļaujas. Tajās drīkst šaut ar šaujamieročiem – garstobra, īsstobra šautenēm. Savukārt trešās kategorijas šautuves var izmantot tikai tiesībsargājošo iestāžu darbinieki.

Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja priekšnieka vietnieks Andris Melkers stāsta, ka otrās kategorijas šautuvēs parasti ir arī ieroči un munīcija, kurus izsniegt apmeklētājiem. Šīs šautuves var apmeklēt arī cilvēki bez speciālo ieroču atļaujas.

„Apmeklētāji var būt cilvēki ar ieroču atļaujām – gan ar ieroču glabāšanas, gan nēsāšanas atļaujām. Šis atļaujas dod cilvēkam tiesības braukt uz šautuvi uz trenēties.

Apmeklēt var arī cilvēki, kurām nav ieroču atļaujas, bet tad treniņa šaušana, sporta šaušana var notikt tikai sertificēta šaušanas instruktora vai trenera vadībā,” skaidro Melkers.

Policists stāsta, ka uz šautuvi atnākušajam jāuzrāda pase vai identifikācijas karte. Viņu reģistrē apmeklētāju reģistrācijas žurnālā. Ja cilvēks atnāk ar savu ieroci, viņam jāuzrāda arī speciālā atļauja. Kategoriski aizliegts uz šautuvēm doties alkohola vai citu vielu reibumā.

Par drošību šautuvē atbild instruktors, kura vārds ir likums. Šauboties par cilvēka garīgo veselību, instruktors viņam ieeju ar ieročiem pilnajā vietā var liegt.

„Šaušanas instruktors ir atbildīgs par to, lai būtu ievēroti visi drošības nosacījumi, jo bez viņa komandas nevar ne pielādēt ieroci, ne šaut, ne skatīties uz savu rezultātu, kas pēc šaušanas sasniegts,” norāda Melkers.

Incidenti šautuvēs nenotiek bieži. Melkers uzsver – katrs gadījums jāvērtē atsevišķi. Dodoties reidos, pārkāpumus šautuvēs policija konstatē reti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti