Dienas ziņas

Eiropa ceļā uz ilgtspējīgu finansējumu

Dienas ziņas

Olaines pagastā lielā platībā deg mežs

Atgriežas no Anglijas un palīdz jaunajām māmiņām

Sieviete atgriežas no Lielbritānijas un palīdz jaunajām māmiņām 

Jūnijā būs gads kopš pēc astoņiem Lielbritānijā pavadītiem gadiem kopā ar ģimeni savas dzimtas mājās Grobiņas novada Dubeņos atgriezusies Anna Ozola-Kreice. Ārzemēs gūtās zināšanas un pieredze, darbojoties kā dūlai, tagad tiek liktas lietā, uzsākot pirmo pozitīvo dzemdību kustību Latvijā un veidojot īpašas mammu kastes. 

Anna atzīst, ka lēmums par atgriešanos bijis spontāns, bet sieviete to nebūt nenožēlo. Darba pietiekot, jo viens no mērķiem -atjaunot teju simtgadīgu ēku. To pērnajā rudenī jau sācis Annas vīrs Uģis, kurš Anglijā dzīvojis 13 gadus un jau sen gribējis atgriezties Latvijā.

"Patīk ļoti laukos. Citreiz prasās pilsētas burzma, bet savādāk nē. Man te ir viss, ko man vajag," saka Uģis Kreics, kurš strādā kā IT speciālists.

Kamēr vīrs darbā un abi bērni vietējā dārziņā, Anna gatavo veselīgus ēdienus un divreiz nedēļā kopā ar tēvu pēc senas receptes cep īpašo Ozola maizi. Dzīvojot Londonā gan cepusi kūkas, gan gatavojusi maltītes ne tikai savai ģimenei, bet arī jaunajām māmiņām. Pirms diviem gadiem Kembridžā viņa ieguvusi dūlas sertifikātu, kļūstot par atzītu un pieprasītu savā arodā. Atgriežoties Latvijā, Anna turpina iesākto praksi, kā arī mēģina iedzīvināt no Anglijas aizgūto pozitīvo dzemdību kustību.

"Tā ir atbalsta grupa topošajiem vecākiem. Mēs tiekamies reizi mēnesī, lai runātu un dalītos pozitīvajā pieredzē, lai vairāk dzirdētu pozitīvus dzemdību stāstus, kas var būt jebkādi – gan mājdzemdības, gan ķeizargrieziens pozitīvs," stāsta Anna.

Šāda darbošanās Annai dodot prieku un gandarījumu.Tiesa gan, šeit sievietes esot daudz noslēgtākas un kautrējas lūgt palīdzību īpaši pēcdzemdību periodā.

"Pēcdzemdību dūlas šeit nav vēl populāras. Tas ir svarīgi, jo šeit arī daudz kas ir izmainījies, nav kā agrāk, kad ir omītes, uz kurām paļauties.

Nu jau vairs neaugam ciematā, kā agrāk. Šeit kādreiz bija ciems, un viens otram palīdzēja. Tagad tā visa vairs nav," atceras Anna.

"Mammas kaste" - tā ir vēl viena idejām, ko īsteno Anna, lai iepriecinātu un atbalstītu jaunās māmiņas. Kastes sastāvu veido noderīgas lietas, kas tapušas Latvijā.

"Uzrunāju tādus produktus un tādus cilvēkus, kas arī ir tādi paši kā es - entuziasti savā darbā," uzsver Anna.

Pēdējā gada laikā Kurzemē atgriezušies vairāk nekā 70 ģimenes, bet Latvijā kopumā tās ir 185 ģimenes.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti