Panorāma

Baidās nosaukt neperspektīvos studiju virzienus

Panorāma

Meklēs risinājumu bēgļu mājokļu apmaksai

Draudze izstāsies no LELB

Sieviešu ordinācijas aizlieguma dēļ Liepājas Krusta draudze izstāsies no Latvijas luteriskās baznīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Sieviešu ordinācijas aizlieguma dēļ Liepājas Krusta evanģēliski luteriskās baznīcas draudze nolēmusi izstāties no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un iestāties Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL). Draudzes pilnsapulce par to nobalsojusi ar skaidru vairākumu.

"Mēs uzskatām, kas šis lēmums, kas tika pieņemts [LELB] Sinodē, ka tas ir diskriminējošs, ka tas vienkārši dara pāri sievietēm, kas vēlas būt par mācītājām," Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" atzina draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze, norādot – šo LELB lēmumu nevar pamatot ar loģiskiem argumentiem, un tas raisa neuzticības gaisotni un šķeļ baznīcu.

Urdze atzina, ka Liepājas Krusta evanģēliski luteriskās baznīcas draudze ar savu lēmumu negrib mudināt citus spert šādu soli. "Domāju, ka katram pašam ir jānonāk pie tā, vai ir ar mieru šādu lēmumu nest. Mums un man personīgi šis lēmums vienkārši ir sirdsapziņas jautājums, jo es negribu būt tādā baznīcā, kas tādas lietas pieļauj," noteica draudzes mācītājs.

Viņš atzina, ka Liepājas Krusta evanģēliski luteriskās baznīcas draudzei lēmums par izstāšanos no LELB bijis smags. Proti, draudzes nolikumā ir vienošanās, ka draudzes īpašumi tiek atdoti kopīgai baznīcai gadījumā, ja draudze no tās izstājas. Liepājas Krusta evanģēliski luteriskās baznīcas draudze gan cer, ka LELB ar izpratni izturēsies pret draudzes lēmumu un nevērsīs pret to kādas sankcijas.

Jau ziņots, ka LELB piektdien, 3.jūnija, nolēma aizliegt sievietēm kļūt par mācītājām. Lielākā daļa jeb 77% LELB Sinodes jeb augstākās lēmējinstitūcijas dalībnieku atbalstīja baznīcas satversmes grozīšanu. Tajā līdz šim bija rakstīts, ka ordināciju var lūgt ikviens, kurš ir atbilstoši LELB kārtībai Dieva aicināts un sagatavots mācītāja amatam. Taču šobrīd satversmē nostiprināja principu, ka LELB ordinēs tikai vīriešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti