Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pārdaugavā meklē izvarotāju

Panorāma

Suns mirst mednieku lamatās

Atlaiž NMPD direktora vietnieku M.Šicu

Šics par atlaišanu: Nejūtos vainīgs un cīnīšos līdz galam

Pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadības lēmuma atlaist no amata direktora vietnieku Mārtiņu Šicu viņš sola „cīnīties līdz galam” un pierādīt savu taisnību,  jo viņš kategoriski noliedz savu vainu pārkāpumos, kuru dēļ viņu nolemts atlaist.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” Šics sacīja, ka metodiski tika meklēti iegansti, lai viņu atlaistu.

Viņš noliedza, ka būtu noplūdinājis medijiem neprecīzu sarakstu ar Zolitūdes traģēdijas bojāgājušo cilvēku vārdiem, uzsverot, ka viņš profesionāli sagatavotu informāciju nodevis organizācijai, kuras uzdevums ir apkopot ziņas par mirušajiem. Turklāt viņš nodevis to ar nosacījumiem to nepubliskot.   

Šics uzsvēra, ka rīkojies pareizi, jo bija nodotas arī ziņas ar cietušajiem, un „bez informācijas par cietušajiem var izraisīt citas kļūdas, no notikuma vietas ir informācija, ka miris Jānis vai Pēteris, bet mums ir informācija, ka viņš ir slimnīcā”.

Savu vainu viņš pilnībā noliedza, uzsverot, ka tieši organizācijas atbildība bija neizpaust nepārbaudīto informāciju. Viņa saraksti ar cietušajiem un bojāgājušajiem bijuši korekti un sakrituši ar vēlāk oficiāli publiskoto policijas informāciju. 

„Cīnīšos līdz galam, nejūtos vainīgs ne par ko,” NMPD lēmumu atbrīvot viņu no amata komentēja Šics.

Viņš arī norādīja, ka pašā dienestā ir cilvēki, kuri nevēlas viņu redzēt amatā, iespējams, tas nav dienesta direktors, bet citi cilvēki, piemēram, viņa vietniece medicīnas jautājumos  Renāte Pupele.

Arī citus disciplinārās komisijas pārmetumus, piemēram, par rīcības plāna nesagatavošanu katastrofu gadījumos, Šics noliedza, norādot, ka citi cilvēki esot melojuši par saviem nepadarītajiem darbiem.

Jau ziņots, ka NMPD nolēma atlaist no amata Šicu, jo viņš esot zaudējis darba devēja uzticību, jo dienesta pārbaudē un iekšējā audita laikā „konstatēti nozīmīgi pārkāpumi” Šica darbā. Dienests uzsver, ka tie „būtiski ietekmē visa NMP dienesta gatavību un rīcību ārkārtas situācijās”. Dienestam vēl jāsaņem arodbiedrības piekrišana savam lēmumam, un arodbiedrības atzinumu dienests cer sagaidīt nedēļas laikā.

Šics nepilnīgi veicis pienākumus saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju. Tāpat citai institūcijai sniegta nepatiesa informācija, divu gadu laikā vairākkārt pārcelti termiņi, nespējot izstrādāt plānotās procedūras un algoritmus NMP dienesta rīcībai ārkārtas situācijās, informēja NMPD.

Noslēdzot NMP dienesta iekšējo pārbaudi par Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušo pacientu un neatpazītu bojāgājušo datu nodošanu trešajām pusēm, dienesta komisija konstatējusi, ka Šics no sava darba e-pasta 22.novembrī vairākkārt trešajām pusēm nosūtījis operatīvo informāciju par traģēdijā izdzīvojušajiem pacientiem un vēl neapstiprinātiem bojāgājušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt