Panorāma

«Liepājas metalurga» situācija sarežģījas

Panorāma

Eiropas Parlamenta kandidāti

Rīgas nami kriminālprocess rit gausi

SIA «Rīgas nami» tiesas process rit gausi; Segliņa manta paliek apķīlāta

Augstākā tiesa trešdien noraidīja SIA “Rīgas nami” bijušā valdes locekļa Mareka Segliņa prasību atcelt kustamas mantas, nekustamo īpašumu un skaidras naudas apķīlāšanu.

Segliņa manta tika apķīlāta pēc tam, kad aptuveni pirms gada noziedzīgas rīcības dēļ uzņēmumā “Rīgas nami” pazuda vairāk nekā 1,26 miljoni latu. Uzņēmumu pārstāvošais advokāts uzsver – visiem valdes locekļiem par līdzekļu pazušanu jāatbild kopīgi.

Pirms nepilna gada atklājās, ka Rīgas pašvaldībai piederošajā SIA „Rīgas nami”, pazuduši 1,26 miljoni latu brīvo līdzekļu. Izrādījās - pašvaldības nauda ieguldīta augsta riska valūtas spekulācijās ar finanšu starpniecības uzņēmumu „Zeus”. Darījumus slēdzis Rīgas namu valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs. Gan Kavacam, gan pārējiem valdes locekļiem – Almeram Ludvikam un Marekam Segliņam - tiesa apķīlāja īpašumus. Sākotnēji apķīlāja arī visus ienākumus, kas pienākas no trešajām personām. Vēlāk šis ierobežojums tika mīkstināts. Tomēr Segliņš lūdza Augstāko tiesu atcelt arī mantas apķīlājumu.

„Rīgas namu” advokāts Jānis Kārkliņš norāda – šādu lietu iesniegšana tiesai var norādīt uz vēlmi novilcināt pamatlietas izskatīšanu. Tagad ar līdzīgu sūdzību kā Segliņš tiesā var vērsties abi pārējie valdes locekļi, kam apķīlāta manta. „Tas, kas norāda uz to, ka ir mērķis novilcināt lietu, ir tas, ka viņi nevis reizē prasīja atcelt, bet pa vienam. Varbūt pārējie arī neprasīs. Man ir grūti pateikt, bet teorētiski mēs to redzēsim tuvākajā laikā,” norāda Kārkliņš un turpina: „Iesniedzot blakus sūdzību, visa lieta tiek nosūtīta uz augstāko tiesu instanci. Līdz ar to tiesnesim, kas izskata apgabaltiesā šo lietu, viņam nav lietas materiālu, līdz ar to viņš nevar paralēli izskatīt šo lietu.”

Lai gan tiek pieļauta varbūtība, ka pārējie valdes locekļi – Ludviks un Segliņš - varēja nebūt tieši iesaistīti spekulācijās ar „Rīgas namu” finanšu līdzekļiem, viņiem kā valdes locekļiem pienākas solidāri atbildēt ar visu savu īpašumu.

Segliņš, aizbildinoties ar lidojumu uz ārzemēm, interviju atsaka. “Ļoti ceru uz policijas ātru un kvalitatīvu darbu, izmeklējot pastrādāto kriminālnoziegumu,” viņš raksta īsziņā. Savukārt Kavacs bez konsultācijas ar advokātu nav gatavs runāt.

Kādā stadijā pašlaik ir izmeklēšanas process, policijā divu dienu laikā nespēj uz šo jautājumu atbildēt. SIA “Rīgas nami” pārstāvji saka – tā kā pazudušie 1,26 miljoni bija iekrātie līdzekļi, nekādi plānotie darbi neesot apdraudēti. Cik daudz līdzekļu izdosies atgūt, paredzēt pāragri.

Finanšu spekulācijās iesaistītā uzņēmuma „Zeus” maksātnespējas administrators stāsta, līdz brīdim, kamēr uzņēmumam piesaistīts maksātnespējas administrators, no uzņēmuma aizplūdusi ievērojama naudas summa, iespējams, vairāk nekā 200 000 latu, turklāt pārtaisīti grāmatvedības dokumenti. Pašlaik arestēti nepilni 700 000 latu „Zeus” līdzekļu. Teorētiski „Rīgas nami” šo summu varētu atgūt.

„Tā nauda, kas ir policijā, tai vajadzētu nonākt pie manis, precīzāk pie "Zeus" kontā,” saka SIA „Zeus” maksātnespējas administrators Andris Daugaviņš. „Tie ir 700 000. Protams, nosedzot visu maksātnespējas procesa izdevumus, jo ir ļoti daudz tiesvedības, ņemot vērā, ka manā rīcībā nav naudas, šobrīd esmu atguvis kādus 10 000, ko esmu ieguvis, par tiesvedību speciālistu pakalpojumiem, utt. Šobrīd es nezinu, cik daudz atgūs. Katrā ziņā lielāko daļu saņems „Rīgas nami”,” norāda Daugaviņš.

„Rīgas namu” advokāts norāda – pašlaik process nav pat pusē. Tas ir pašā sākumstadijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti