Šī gada pirmajā pusē Latvijā divreiz vairāk mirušo nekā jaundzimušo

Šogad pirmajā pusgadā reģistrēti 16 778 mirušie, kas ir par 2759 vairāk nekā pagājušā gada sešos mēnešos, kad tika reģistrēti 14 019 mirušie, un divreiz vairāk nekā jaundzimušo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati.

Dzīvi dzimušo skaits Latvijā jau piekto gadu samazinās. 2020. gadā piedzima par 1234 bērniem mazāk nekā 2019. gadā, attiecīgi – 17 552 un 18 786 bērni. Arī 2021. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēts 8351 bērns, kas ir par 606 jaundzimušajiem mazāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā.

Dabiskais pieaugums Latvijā saglabājas negatīvs. 2021. gada pirmajos sešos mēnešos iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 8427 cilvēkiem. Savukārt attiecīgajā periodā 2020. gadā – par 5062.

2021. gada sešos mēnešos reģistrētas 3724 laulības, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, tas ir par 135 laulībām vairāk. Tomēr nav sasniegts pirms Covid-19 pandēmijas rādītājs, kas bija virs 4000 laulību sešos mēnešos. 

2021. gada 1. jūlijā provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 882 000. 

CSP norādīja, ka, apkopojot gada statistiku par provizorisko mirušo skaitu, dati tiek precizēti, mirušo skaitā iekļaujot attiecīgajā mēnesī mirušās personas, kas reģistrētas kā mirušas pēc valstī noteiktā reģistrācijas laika, kas ir sešas darbadienas, kā arī personas, kas ir bijušas iepriekšējā gada Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, bet mirušas, īslaicīgi uzturoties ārzemēs.

Apkopojot gada statistiku par dzīvi dzimušajiem, dati tiek precizēti, dzimušo skaitā iekļaujot attiecīgajā mēnesī dzimušos bērnus, kas reģistrēti pēc valstī noteiktā jaundzimušā reģistrācijas laika, kas ir viens mēnesis pēc dzimšanas, un bērnus, kuri dzimuši ārpus Latvijas tām mātēm, kuras attiecīgajā gadā bijušas Latvijas pastāvīgās iedzīvotājas. Savukārt izslēdz no kopskaita bērnus, kuru vecāki nav Latvijas valsts piederīgie un nevienam no vecākiem kā pastāvīgā dzīvesvieta nav norādīta Latvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt