Sestdien ugunsgrēkā Bolderājā gājuši bojā divi cilvēki

Sestdien, 26. novembrī, ugunsgrēkā Lielajā ielā Bolderājā gājuši bojā divi cilvēki, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD saņēma izsaukumu uz Lielo ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks, plkst. 17.31. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg ēka 240 kvadrātmetru platībā.

Ilze Dāme-Birziņa par ugunsgrēku Bolderājā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

No ēkas pirmā stāva tika evakuēts viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Notikuma vietā notika starpstāvu pārseguma nogruvums. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā nosargāja 10 metru attālumā esošo piecstāvu dzīvojamo māju.

Notikuma vietā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 5.16 no rīta VUGD darbs notikuma vietā noslēdzās. 

Kopumā laikā no 26.novembra plkst. 6.30 līdz 27.novembra plkst. 6.30 VUGD saņēma 37 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 15.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas piektajā stāvā ar atklātu liesmu dega dzīvoklis 20 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 24 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļu un blakus dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kuri notikumā cieta un tika nodoti NMPD. No degošā dzīvokļa tika izglābts arī suns. Plkst. 18.56 darbi notikuma vietā noslēdzās. 

Plkst. 19.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Gaigalas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās ēkas starpstāvu pārsegums 10 kvadrātmetru platībā.  Pirms VUGD ierašanās evakuējās septiņi cilvēki, bet vēl trīs cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 23.26 darbi notikuma vietā noslēdzās. 

Ilze Dāme-Birziņa par VUGD dalību glābšanas darbos 26.11.22.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tāpat VUGD sestdien piedalījā glābšanas darbos ceļu satiksmes negadījumu vietās uz Tallinas šosejas.

Vakar plkst. 17.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur uz autoceļa Rīga–Ainaži noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti vairāki transportlīdzekļi – kravas automašīna, vieglā automašīna un autobuss. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēki no transportlīdzekļiem ir izkļuvuši saviem spēkiem, taču no kravas automašīnas notiek degvielas un "AdBlue" šķidruma noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi novērsa (80l degvielas, kā arī 40l šķidruma), kā arī, izmantojot 20 kg absorbenta, izplūdušie šķidrumi tika savākti. Visiem negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem tika atvienoti akumulatori, notikuma vietā tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 19.14 darbs notikuma vietā noslēdzās. 

Savukārt plkst. 19.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Ainažu pagastu, kur uz autoceļa Rīga–Ainaži noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta kravas automašīna un pasažieru autobuss. Notikuma vietā strādāja 12 ugunsdzēsēji glābēji, NMPD mediķi, kā arī Igaunijas glābšanas dienests un Igaunijas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžas. Notikuma vietā no kravas automašīnas tika atbrīvots viens cilvēks, bet no autobusa ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu bojāgājušo. 

Iesaistītie dienesti sniedza palīdzību autobusa pasažieriem. Sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību tika risināts jautājums par cilvēku izvietošanu. Cilvēkiem, kas notikumā bija iesaistīti, tika nodrošināts silts autobuss, kur patverties. Plkst. 23.56 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti