Sestdien mazi bērni poti pret Covid-19 varēs saņemt vienā no Rīgas lielajiem vakcinācijas centriem

Sestdien, 22. janvārī, no pulksten 10.00 līdz 13.00 Rīgā, “ATTA Centrā” bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19, informēja Nacionālās veselības dienests (NVD).

Vakcinācija bērniem no 5 līdz 11 gadiem “ATTA centrā” notiks, gan iepriekš piesakoties pa telefonu 8828, gan bez iepriekšējās reģistrācijas. Vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs “VCA” nodrošinās medpersonālu tieši bērnu vakcinācijai.

Bērnu vakcinācija notiek vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē. Līdzi jāņem šādi dokumenti: bērnam – pase vai personas apliecība (ja ir), vecākiem vai likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu – ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

“ATTA Centrs” atrodas Rīgā, Krasta ielā 60.

Vakcinācijas sertifikāts bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs izmantojams 15. dienā pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas. To bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis varēs lejupielādēt vietnē “covid19sertifikats.lv”.

“Bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcinācija notiek tikai pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēs – bērniem un vecākiem ierastā vidē, kurā regulāri notiek gan bērnu apskate, gan veiktas vakcinācijas kalendāra manipulācijas, arī ģimenes ārsti labāk pārzina savu mazo pacientu veselību un vecāki varēs uzdot visus interesējošos jautājumus. Tomēr, atsaucoties vecāku ierosinājumiem par vakcinācijas iespēju bērniem no 5 līdz 11 gadiem paplašināšanu, Nacionālais veselības dienests kā pilotprojektu realizēs šī pakalpojuma saņemšanu vakcinācijas centrā brīvdienā, kad vecākiem kopā ar bērniem ir ērti doties saņemt vakcīnu,” norādīja NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Pieteikt bērnu vakcīnai var vecāki vai likumiskie pārstāvji pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kā arī zvanot 8989. Pirms tam aicina pārliecināties, vai ģimenes ārsta praksē vai ārstniecības iestādē ir pieejama “Pfizer/BioNTech” bērnu vakcīna “Comirnaty''. Par to pārliecināties var šeit.

KONTEKSTS:

Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācija pret Covid-19 Latvijā tika uzsākta 15. decembrī. Līdz 19. janvārim potes ir saņēmuši vairāk kā 5600 bērnu.

Saskaņā ar Imunizācijas Valsts padomes rekomendācijām vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt