Sestdien LNB iekļūs tikai akcijas dalībnieki; apmeklētājiem ieeja slēgta (papildināts)

Sanāksmē Kultūras ministrijā piektdien nolemts, ka cilvēki sestdien varēs iekļūt Gaismas pils ēkā organizētās grupās pēc rūpīgas drošības instruktāžas un izstaigāt atsevišķas teritorijas pirmā stāva līmenī. Plašākai apskatei bibliotēka pagaidām nebūs pieejama, žurnālistiem piektdien uzsvēra Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pulkvedis Kristaps Eklons.

Dienu pirms iecerētās Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanas joprojām nav skaidrs, kad Kultūras ministrijai izdosies ēku nodot ekspluatācijā. Septiņpadsmit parakstu garajā saskaņošanas sarakstā šobrīd vēl trūkst trīs parakstu. Saskaņojumu nav devuši ugunsdzēsēji, „Rīgas satiksme" un „Rīgas ūdens".

Kultūras ministrija gan uzsver, ka tas neietekmēs sestdien plānoto Grāmatu draugu ķēdes akciju un ar nobīdēm no termiņa bija jārēķinās, jo ēka ir ļoti liela un sarežģīta. Neatrisināmu problēmu neesot un kopumā saskaņošanas process ritot raiti.

Latvijas Radio bija iespēja kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku ielūkoties Gaismas pils iekšienē. Izrādot plašo un gaismas pielieto ēkas ātriju, bibliotēkas direktors pauda cerību, ka iedzīvotāji tomēr varēs sestdien nedaudz ielūkoties nule pabeigtajā ēkā

Andris Vilks par Gaismas pils apskati

Taču apmeklētājiem sestdien Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunā ēka vēl nebūs pieejama, preses brīfingā par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem LNB piektdien pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pulkvedis Kristaps Eklons.

VUGD ugunsdrošības pārbaudē konstatējis kopumā astoņus ugunsdrošības pārkāpumus, kurus būvnieki solījuši novērst divu mēnešu laikā. Pārbaudēs, piemēram, secināts, ka divas no piecām evakuācijas kāpnēm neatbilst ugunsdrošības un būvniecības noteikumiem. Kāpnēm izmantots  neatbilstīgs apdares materiāls.

VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons Latvijas Televīzijai atzina, ka ēka ir ugunsdroša, visas signalizācijas un dzēšanas sistēmas jau šobrīd strādā. Bet pārbaudes laikā konstatēti atsevišķas atkāpes no būvniecības un ugunsdrošības noteikumiem, kā rezultātā tas ietekmē cilvēku drošību ēkā. Tāpēc pašlaik VUGD nevar dot pozitīvu atzinumu par ēkas ekspluatāciju.  

Pēc instruktāžas saņemšanas nelielās grupās ar grupas vadītāju ēkā varēs ieiet tikai "Grāmatu draugu ķēdes" dalībnieki, kā arī ārzemju viesu delegācijas.

Māra Rozenberga par VUGD atzinumu

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti