Rīta Panorāma

Pirmās palīdzības ABC. Ķiveres novilkšana

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Kučinski

Telefonintervija ar Intu Šabohu

Sestdien 19 cilvēki pārkarsuši, bet divi - noslīkuši

Sestdien, 12. augustā, mediķiem bijis vairāk darba, nekā ierasts brīvdienās ne tikai negaisa, bet arī karstā laika dēļ. Vairākkārt arī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija vajadzīga saistībā ar negadījumiem uz ūdens.

"Ātrās palīdzības" pārstāve Inga Vītola par pārkaršanas un slīkšanas gadījumiem 12. augustāAnnija Petrova
  Aglonas novadā Tartaka upē noslīka apmēram 23 gadus vecs vīrietis.

  Savukārt pēc pulksten 13.00 glābēji saņēma izsaukumu par to, ka kāds cilvēks devies peldēties, taču nav atgriezies. Pārmeklējot ūdenstilpni, glābēji atrada apmēram 36 gadus vecu noslīkušu vīrieti.

  Tāpat gandrīz 20 cilvēku sestdien bija nogādāti slimnīcā pārkaršanas dēļ, stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

  “Ar pārkaršanas pazīmēm slimnīcā nogādāti 19 cilvēki, sākot ar 10 mēnešus vecu bērniņu un beidzot ar 90 gadus vecu cilvēku. Vairumā gadījumu sūdzības ir parādījušās pēc ilgas uzturēšanās saulē vai arī pēc fiziska darba saulē,” klāsta Vītola.

  “Slimnīcā ir nogādāti seši cilvēki pēc slīkšanas. Ir arī divi gadījumi, kad no ūdens ir izvilkts jau noslīcis cilvēks. Ir minams arī kāds gadījums, kad Rīgas reģionā četrus gadus veca meitenīte ar piepūšamo bumbu ir iepūsta jūrā, bet to laikus ir pamanījuši apkārtējie. Meitenīte ir iekritusi ūdenī, taču cilvēki palīdzējuši izkļūt no ūdens. Kad mediķi ieradušies, viņai bijusi viegla ķermeņa atdzišana un viņa ir bijusi pie samaņas. Viņa ir nogādāta papildu izmeklēšanai slimnīcā,” saka Vītola.

  Ziņots, ka sestdienas pievakarē un vakarā visā Latvijā bija stiprs negaiss, kura laikā bija ne tikai lietus, bet arī stiprs vējš un krusa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti