Rīta intervija

EM pārstāvis Jānis Patmalnieks par OIK atļauju atņemšanu

Rīta intervija

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks par ziņošanu

Intervija ar Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāji Zani Ozolu

Sešgadnieki skolā: Saeimā iesniegs parakstus par esošās kārtības saglabāšanu

Neatkarīgās izglītības biedrība šonedēļ Saeimā plāno iesniegt sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savāktos vairāk nekā 10 000 parakstus par iniciatīvu, lai tiktu saglabāta esošā kārtība skolas gaitu sākšanai. Proti, lai bērni skolas gaitas arī turpmāk sāktu no septiņu, nevis sešu gadu vecuma, kā to piedāvājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), intervijā Latvijas Radio stāstīja biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola.

IZM skatīšanai valdībā iesniegusi Vispārējās izglītības likuma grozījumus, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma. Pēc likuma grozījumu akceptēšanas valdībā tie nonāks Saeimas dienaskārtībā.

Ozola intervijā pauda viedokli, ka par IZM priekšlikumu vēl būtu jādiskutē. "Šonedēļ iesniegsim parakstus Saeimā. Ceru, ka tas deputātiem palīdzēs izlemt," viņa sacīja. Pēc Ozolas teiktā, lielākais "mīnuss" no šīs reformas ir tas, ka nav īsti skaidrs, ko valsts īsti iegūs un cik kopumā izmaksās iecerētās izmaiņas.

Biedrības vadītāja lēsa, ka reformā zaudētājas būs privātās pirmssskolas izglītības iestādes. Aptuveni 150 privāto bērnudārzu varētu tikt slēgti, jo vairs nebūs rindu uz bērnudārzu.

Jau ziņots, ka sākotnēji bija doma pārmaiņas sākt 2018./2019.mācību gadā, taču, redzot, cik ilgs ir saskaņošanas periods, IZM secināja, ka jādod vēl viens sagatavošanās gads un pārmaiņas jāsāk no 2019./2020.mācību gada, saglabājot brīvprātības elementu, jo "neviens labāk par vecāku nezina par viņa bērnu gatavību". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti