Sešgadīgās mazmeitas ciemošanās pie vecmammas beidzas ar policijas ierašanos

Sešus gadus veca meitene izņemta no vecmammas mājām, jo sieviete bija alkohola reibumā un nespēja par bērnu parūpēties, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Ceturtdien, 21. jūlijā, neilgi pirms pulksten 19.30 Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma izsaukumu no kādas Dārziņu apkaimes iedzīvotājas, kura informēja, ka pie viņas uz privātīpašumu esot atnācis bērns, kurš lūdzis paēst. Uz notikuma vietu tika norīkota tuvākā Latgales pārvaldes ekipāža.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekus sagaidīja izsaucēja, kura skaidroja, ka pie viņas atrodas izsalkusi meitene, kura ilgu laiku klaiņojusi pa apkārtni. Tāpat izsaucēja apgalvoja, ka bija aizgājusi līdz kaimiņu mājai, kurā mitinājās sešgadīgā meitene, tur sastapa bērna vecmammu stiprā alkohola reibumā.

Likumsargiem izdevās noskaidrot bērna personas datus. Izsalkusī meitene apgalvoja, ka ēdusi tikai no rīta un pie vecmammas ciemojas otro dienu. Bija redzams, ka meitene ir netīra.

Apsekojot māju, kārtības sargi sastapa bērna vecmammu un viņas piedzīvotāju, kuri atradās stiprā alkohola reibumā. Pārbaudot alkohola koncentrāciju vecmammas asinīs, konstatētas 3,23 promiles. Savukārt māja bija piesmēķēta, netīra, ar izmētātām mantām un sadzīves atkritumiem. Tādēļ RPP darbinieki secināja, ka bērns uzturas nelabvēlīgos apstākļos.

Noskaidrots, ka sešgadīgās meitenes māte ir kurlmēma un nav iespējams ar viņu sazināties, tāpat nebija zināms, kur atrodas bērna tēvs.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, kura, apskatot klaiņojošo meiteni, nolēma, ka bērna hospitalizācija nav nepieciešama. Taču laikā, kad ārsti apskatīja mazgadīgo meiteni, vecmamma lūdza policijas darbiniekiem, lai viņu pa ceļam aizved uz veikalu, jo beidzies alkohols. 

RPP darbinieki secināja, ka vecmamma nevar parūpēties par bērnu, tādēļ sastādīja lēmumu par bērna nogādāšanu drošā vidē. Meitene tika nogādāta deklarētajā dzīvesvietā, kurā uzturējās bērna māte, māsa un brālis. Savukārt vecmammas lūgums aizvest uz veikalu pēc alkohola tika ignorēts.

Ierodoties deklarētajā dzīvesvietā, kārtības sargi, apskatot dzīvokli, konstatēja, ka dzīvošanas apstākļi ir labi un māte spējīga parūpēties par bērniem, tāpēc pieņemts lēmums bērnu nodot mātei.

Bērna māte skaidroja, ka vecākais dēls kopā ar meitu iepriekšējā dienā apciemoja vecmammu, pēc tam meitene vēlējās tur palikt. Tāpat vecākais dēls apgalvoja, ka dzīvošanas apstākļi tajā brīdī pie vecmammas bijuši labi un viņa esot bijusi skaidrā. 

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu sākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī informācija nodota Rīgas bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt