Servisa suņu biedrība dzīvnieku uzturēšanai lūdz sabiedrības atbalstu

Bezpeļņas organizācija “Servisa suņu biedrība “Teodors”” šobrīd iegādājusies, apmācījusi un saviem jaunajiem saimniekiem – cilvēkiem ar redzes traucējumiem – nodevusi 11 suņus-pavadoņus un vienam saimniekam ar funkcionāliem traucējumiem suni-asistentu. Lai uzturētu esošos un spētu iegādāties jaunus suņus, biedrība šobrīd uzsākusi ziedojumu vākšanu.

Biedrības valdes locekle, kinoloģe Zaiga Kļaviņa skaidro – visu suņu barošana un veterinārā aprūpe gadā izmaksā aptuveni 10 000 eiro, savukārt viens pilnībā apmācīts servisa suns kopumā sava darba periodā izmaksā 25 000 eiro.

Kinoloģe Zaiga KļaviņaKristaps Feldmanis
''Palīdzam ar barības iegādi un profilaktiskiem veterinārajiem pasākumiem. Pirmkārt šie suņi ir ļoti lieli palīgi neatkarības nodrošināšanai, jo suņi palīdz pārvietoties. Kas attiecas uz suni-asistentu – šis suns palīdz pacelt priekšmetus, palīdz atvērt durvis, ieslēgt gaismu vai noģērbties,'' stāsta kinoloģe. ''Ja cilvēki vēlas palīdzēt pabarot šos suņus un [nodrošināt] veterināraprūpi, tad var ziedot caur ziedot.lv.  Cilvēki var ziedot arī citiem mērķiem

– mums ir nepieciešams šos suņus iegādāties kā kucēnus, apmācīt viņus, regulāri braukt pie cilvēkiem, trenēt šos suņus. Vēl viens veids, kā var pieteikties palīdzēt, ir pieteikties būt par audžuģimeni – pieteikties un izaudzināt šo kucēnu līdz gada vecumam.''

Zaiga Kļaviņa norāda, ka uz suņiem, kas palīdzētu uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti, pašlaik rindā gaida 17 personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti