Septiņu gadu laikā «Dod pieci!» saziedoti 1,3 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šis būs jau septītais gads, kad īpašā stikla studijā radio dīdžeji pavadīs sešas diennaktis ar mērķi pievērst uzmanību sabiedrībā neērtām tēmām un veicināt pārmaiņas. Septiņu gadu laikā labdarības maratons no eksperimentāla projekta izaudzis par neatņemamu un ļoti gaidītu notikumu decembra nogalē, un šo septiņu gadu laikā kopā saziedoti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, palīdzot ļoti daudziem cilvēkiem.

2014. gadā labdarības maratons "Dod pieci!" notika pirmo reizi. Un pirmo reizi piecus eiro ziedojām senioriem, saldumu paciņām uz svētkiem. Pirmajā maratonā tika saziedoti gandrīz 65 500 eiro, un paciņas saņēma 6557 seniori. Jau gadu vēlāk maratonā izdevās savākt divas reizes vairāk. Toreiz 48 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, varējām nodrošināt speciālo asistentu.

2016. gadā pirmo reizi tapa labdarības maratonam veltīta himna. Tēma – onkoloģija un vajadzība atgriezties dzīvē un darbā pēc pārslimotas slimības. Kopā ar pacientu atbalsta biedrību "Dzīvības koks" tika organizēta 21 psihosociālā atbalsta nometne 411 vēža pacientiem. Kopā saziedotā summa 2016. gadā – 196 000 eiro.

2017. gadā maratona norise pirmo reizi pārcēlās pie radio mājas, Doma laukumā. Un centāmies salabot bērnību tiem bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības. Toreiz saziedots 358 121 eiro.

2018. gadā bērnu tēmu turpinājām, šoreiz aicinot vecākus veltīt bērniem vairāk laika. Praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai vecākiem tika saziedoti gandrīz 122 500 eiro. Bet pērn krita 2017. gada rekords.

Jo smagāka tēma, jo lielāka cilvēku atsaucība. Īpašai pārtikai neārstējami slimiem cilvēkiem sabiedrība saziedoja 438 197 eiro.

"Man ir viens tāds ļoti mīļš un tuvs cilvēks, kurš ir jau padsmit gadus paliatīvajā aprūpē, un tas jautājums valstiski nekādi nav atrisināts. Šobrīd mēnesī meitai tas izmaksā 1500 eiro. Un viņa tikai strādā, lai mammu uzturētu, savukārt vīrs strādā, lai uzturētu viņu," tā pērn akcijā atzina Latvijas Radio raidījuma “Krustpunktā” vadītājs Aidis Tomsons.

Tagad valsts speciālu šķidro pārtiku smagi slimajiem pacientiem apmaksā, tāpat ir risinātas daudzas citas problēmas, uz kurām labdarības maratonos norādīts. Savukārt par 438 000 eiro ir palīdzēts gandrīz 500 cilvēkiem, apmaksājot dzeramo medicīnisko pārtiku, higiēnas preces, tehniskos palīglīdzekļus un konsultācijas pie psihoterapeita.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris būs Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti