Septiņās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu

Vairākās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu. Lai arī attālinātās mācības pēc pavasara pieredzes grūtības nesagādā, tomēr skolās vēlējās ilgāku laiku aizvadīt normālā režīmā. Pēc pirmajiem saslimšanas gadījumiem drošības pasākumus mācību iestādes pastiprināt neplāno un atzīst, ka šobrīd atbildība gulstas uz katru indivīdu.

Vairākās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagoguPaula Dēvica

Septembris vēl nav beidzies, kad jau septiņās mācību iestādēs konstatēta saslimstība ar Covid-19. No tām piecas ir vispārizglītojošās skolas. Rīgas 46. vidusskolā pagājušajā nedēļā pozitīvs Covid-19 tests bija kādai 4. klases skolniecei, kuras tēvs nesen atgriezies no ārvalstīm.

"Uzreiz, kad uzzinājām, no nākamā rīta visu klasi pārcēlām uz attālinātām mācībām. Viņi atrodas mājas karantīnā divas nedēļas. Arī trīs skolotāji, kas bija kontaktā ar šo klasi, atrodas mājas karantīnā. Viņi ar šo klasi strādās attālināti," stāsta skolas direktors Boriss Antonovs.

Skolēniem, kas šobrīd atrodas pašizolācijā, uzdod mājasdarbus un pēc iespējas nodrošina arī tiešsaistes mācību stundas. Savukārt pedagogi strādā no mājām ar visām klasēm. Nedaudz mainīts arī stundu saraksts. Skolēni drīkst skolā atgriezties ar ārsta atzinumu, bet pedagogi – pēc divām nedēļām un negatīva Covid-19 testa.

Direktors stāsta, ka skolniecei simptomi parādījušies jau iepriekš, tomēr viņa nākusi uz skolu. Viņš aicina vecākus būt atbildīgiem un šādās situācijās tomēr atstāt bērnu mājās. Individuālo atbildību uzsver arī Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs. Tajā vakar saslimšana konstatēta kādam pedagogam, kurš jau kādu laiku bijis uz slimības lapas. Tāpēc šobrīd pašizolācijā atrodas sešas sākumskolas klases.

"Visiem bērniem ir nodrošināta iespēja sazināties ar klases audzinātāju, ar skolotājiem. Skolotāji strādā ar bērniem gan tiešsaistē, gan uzdodot viņiem uzdevumus. Tā telpa, kurā notika stundas, ir dezinficēta un pagaidām slēgta," norāda Alijevs.

Protams, šādos gadījumos mājās jāpaliek arī kādam vecākam, kuriem ir iespēja iegūt darba nespējas lapu. Noteikts, ka pašizolētie skolēni mācību iestādē atgriezīsies nākamtrešdien.

Saslimstība konstatēta arī kādam Rīgas 10. vidusskolas skolēnam. Viņš kādu laiku bez simptomiem nācis uz skolu, līdz inficēšanās atklāta ģimenes lokā. Pašizolācijā atrodas visa klase un septiņi pedagogi, stāsta direktora vietniece Ilga Rozamasceva.

"Mēs noteikti negaidījām, mēs cerējām mācīties daudz ilgāk normālā režīmā. Bet dzīve ir dzīve, viss notiek, kā notiek. Tā gadījās, tur neko nevar pārmest ne bērnam, ne ģimenei. Salīdzinoši mūsu skola ir ļoti gatava attālinātām mācībām. Un šonedēļ gatavojamies vēl cītīgāk," skaidro Rozamasceva.

Neskatoties uz to, ka pirmie saslimšanas gadījumi parādījās ļoti ātri, visi skolu vadītāji atzina, ka drošības pasākumus nepastiprinās, jo jau tiek darīts ļoti daudz. Svarīga šobrīd esot katra indivīda atbildība.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti