Dienas ziņas

Liepājas SEZ atpērk daļu "Metalurga" teritorijas

Dienas ziņas

Topošie speciālisti sacenšas meistarībā

Atjauno parkus un izglīto nozares speciālistus

Septiņas Latvijas un Krievijas pašvaldības piedalās parku atjaunošanas projektā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Septiņas pašvaldības Latvijā un Krievijā šogad apvienojās kopīgā projektā, kas paredz gan  parku atjaunošanu, gan arī nozares speciālistu un iedzīvotāju izglītošanu. Šonedēļ abu valstu pārstāvji trīs dienu seminārā apmeklēja parkus Gulbenē, Preiļos un Daugavpils novadā.

Klimata izmaiņu mazināšana, vides aizsardzība un efektīva dabas resursu pārvaldība – tās ir tikai dažas no projekta “Parki bez robežām” idejām. Nupat notika pirmā tikšanās, kuras laikā septiņu Latvijas un Krievijas pašvaldību pārstāvji viesojās Daugavpils novada Juzefovas parkā. Parks veidots 19. gadsimtā, un tajā atrodamas vairāk nekā 100 augu un koku sugas, turklāt tas ir viens no tiem, kuru projekta gaitā iecerēts sakārtot.

"Juzefovas parks ir vēsturisks parks, un tas stāvoklis parkā ir diezgan bēdīgs, jo daudzi koki ir avārijas stāvoklī," atzina Daugavpils novada domes projekta koordinatore Juta Valaine.

Krievijā lielāks uzsvars būs likts uz atpūtas un sporta infrastruktūras ieviešanu parkos, bet Latvijā tā vairāk ir vēsturisku un dabas vērtību saglabāšana. "Šobrīd mums jau notiek būvniecības darbi šī projekta ietvaros Gulbenē, Spārītes parkā, un pārējie partneri jau var redzēt, kā mums sokas ar šo taciņu atjaunošanu un kādas idejas izmantot savos parkos," tā Gulbenes novada pasvaldības projektu vadītāja Elīna Strode.

Viens no projekta ieguvumiem ir finansējuma piesaiste tieši to parku sakārtošanai, kas atrodas laukos. "Mēs apsaimniekojam parkus, organizējam talkas, lai mēs veidotu laukumus, celiņus parkos, tieši tādās lauku teritorijās, protams, tādu naudu mēs vēl neieguldījām," sacīja Pleskavas apgabala administrācijas vadītāja vietnieks Svetoslavs Kaļinka.

Līdz šim abu valstu lauku teritorijās grūtības radīja arī parku speciālistu un dārznieku piesaiste, kā arī zems zināšanu līmenis tieši par vēsturisku parku apsaimniekošanu. Tāpēc projektā paredzēti arī semināri un informatīvas kampaņas kā nozares profesionāļiem, tā sabiedrībai.

"Tas vērtīgais, ka tie semināri būs un būs iespēja piedalīties gan Latgales, gan Vidzemes pašvaldību parku speciālistiem, kuru tiešām nav daudz. Tieši ir jāmāca, jo viens ir tas, ka parks ir vēsturisks, otra lieta, ka parkā ir kādas īpaši aizsargājamas augu sugas," atzina  Juta Valaine.

Tikšanās noslēgumā izveidotas vairākas darba grupas, kas turpmāk diskutēs par to, kādas tieši tēmas skatīt parku un dārzu speciālistu semināros, kā arī to, kādā formā vietējos iedzīvotājus iesaistīt aktivitātēs “Zaļā klase”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti