Septembrī Latvijas robežu tuvumā notiks plašas Krievijas militārās mācības

Latvijas robežu tuvumā no 13. līdz 19. septembrim Krievijas Rietumu kara apgabalā, Ņižņijnovgorodas apgabala Muļino poligonā notiks apvienotās Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības “Ščit Sojuza 2019”, kurās piedalīsies aptuveni 12 000 karavīru, informēja Latvijas Aizsardzības ministrija.

Saskaņā ar oficiālo informāciju, mācībās “Ščit Sojuza 2019” piedalīsies aptuveni 12 000 karavīru, tostarp aptuveni 8 000 Krievijas karavīri un vairāk nekā 4 000 Baltkrievijas karavīri. Tāpat šajās militārajās mācībās tiks iesaistītas aptuveni 950 kaujas tehnikas vienības - vairāk nekā 230 tanki, 240 artilērijas sistēmas un aptuveni 70 militārie lidaparāti, tostarp Baltkrievijas bruņoto spēku kaujas tehnikas vienības – vairāk nekā 30 tanki, 80 kājnieku kaujas mašīnas un bruņutransportieri, aptuveni 50 daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas, artilērijas ieroči un mīnmetēji, kā arī aptuveni 15 lidaparāti.

Savukārt no 16. līdz 21. septembrim Centrālā kara apgabala poligonos notiks Krievijas bruņoto spēku stratēģiskās militārās mācības “Centr 2019”.

Krievijas bruņoto spēku militārajās mācībās “Centr 2019” paredzēts iesaistīt aptuveni 128 000 karavīru, vairāk nekā 20 000 apbruņojuma un militārās tehnikas vienības, aptuveni 600 militāros lidaparātus un aptuveni 15 karakuģus. Šajās mācībās piedalīsies arī Ķīnas, Pakistānas, Kirgizstānas, Indijas, Kazahstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas karavīri.

Krievijas Eiropas daļā stratēģisko militāro mācību uzdevumus pildīs aptuveni 12 950 karavīru, tostarp 10 700 Krievijas bruņoto spēku karavīri un 2 250 citu valsti karavīri, aptuveni 450 kājnieku kaujas mašīnas un bruņutransportieri, aptuveni 200 daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas un artilērijas sistēmas.

Ministrija norāda, ka Latvijas Nacionālie bruņotie spēki turpinās sekot līdzi militārajām aktivitātēm pierobežā. Latvijai šobrīd nav tieša militāra apdraudējuma, un Nacionālie bruņotie spēki darbojas ikdienas režīmā, kā arī turpmāk ''Twitter'' profilā @Latvijas_armija informēs sabiedrību par Krievijas bruņoto spēku aktivitātēm pie mūsu valsts robežas.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka no 1. līdz 9. augustam Baltijas jūrā norisinājās Krievijas Jūras spēku mācības “Okeāna vairogs”, kuru laikā izspēlēja Baltijas jūras ceļu noslēgšanu, lai apgrūtinātu NATO papildspēku piekļuvi Baltijas jūrai. Šajās Krievijas militārajās mācībās piedalījās vairāk nekā 10 600 karavīri, 49 karakuģi un 20 nodrošinājuma kuģi, kā arī vairāk nekā 50 dažādu veidu militārie lidaparāti.

Kopš Krimas aneksijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā 2014. gada pavasarī Latvijas bruņotie spēki veic pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu, kā arī notiek aktuālās informācijas apmaiņa ar sabiedrotajiem. Latvijas bruņotie spēki arī turpmāk veiks pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu un ir gatavi atbilstoši reaģēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt