Sēņotājiem un ogotājiem par drošību jādomā pirms došanās mežā

Vasaras mēnešos teju katrā nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem daudzus izsaukumus, lai palīdzētu ogotājiem, sēņotājiem vai atpūtniekiem izkļūt no meža. Tādēļ glābēji aicina domāt par drošību pirms došanās mežā.

VUGD pārstāve Agrita Vītola.
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Būtiski ir neiet mežā vienatnē, nedoties dienas otrajā pusē vai tuvojoties krēslai, kas apgrūtina orientēšanās spēju. Līdzi jāņem uzlādētu telefonu, ūdeni un medikamentus, ja ikdienā tie tiek lietoti. Tāpat var noderēt kabatas lukturis un svilpe, lai sazinātos ar citiem sēņotājiem un glābējiem nomaldīšanās gadījumā.

Savukārt par to, kas jādara jau apmaldoties mežā, turpina VUGD pārstāve Agrita Vītola: “Pirmais ieteikumus, kas gan nav vienkāršākais, ir nekrist panikā. Jāmēģina doties taisnā virzienā, skatīties uz priekšmetiem, kokiem, uz apvidu, kur esat, lai saprastu, kur esat devušies, un tādējādi noteiktu savu atrašanas vietu un atrastu veidu, kā nonākt atpakaļ.”

dodoties taisnā virzienā pēc laika noteikti radīsies iespēja iziet uz kādas stigas, autoceļa vai takas, kas palīdzēs nokļūt līdz apdzīvotai vietai vai konkrētāk raksturot atrašanās vietu, skaidro VUGD pārstāve. Tāpat vēlams klausīties –  varbūt blakus dzirdams autotransporta troksnis, kas liecina, ka tur ir šoseja vai ceļš, kur var iziet un tādējādi saviem spēkiem izkļūt no meža.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti