Krāslavas seniori vēro video par kosmosu, kam seko praktiska nodarbība "Digitālā ābece" kopā ar brīvprātīgo jaunieti, lai mācītos lietot planšetdatoru un sociālos tīklus. Jau kopš 2015.gada novembra Raimonds Lazda kopā ar sievu Tatjanu Azamatovu ik nedēļu bibliotēkas telpās pulcē seniorus "Senioru skolā".
"Dominējošais tāds stereotips par vecumdienām ir tas, ka šie ir cilvēki, kuriem maz kas interesē, kuriem nekas vairāk nav vajadzīgs, izņemot baznīcu, dārziņu, kapiņus. Mēs nolēmām šo stereotipu pārbaudīt, vai tiešām tas ir tā," sacīja Krāslavas “Senioru skolas” dibinātājs, psihologs, psihoterapeits Raimonds Lazda.
"Šodien iepazīsimies ar "Facebook" mājaslapu, lai viņi varētu reģistrēties un ienākt “Senioru skolas” lapā.
Man ļoti patīk, ka seniori vienmēr ir tik pozitīvi, dzīvespriecīgi un viņi uzlādē jauniešus ar savu enerģiju," atzina brīvprātīgais jaunietis no Krāslavas Arnis.
"Senioru skola" dibināta uz bibliotēkas dāmu kluba bāzes. Sākotnēji to apmeklēja desmit cilvēki, bet tagad studējošo skaits ir divas un reizēm pat trīs reizes lielāks.
Lai arī, piemēram, planšetes lielākā daļa rokās tur pirmo reizi, par iespēju kopā mācīties un regulāri tikties gandarīti ir visi.
Līdzīgas senioru skolas ir izveidotas arī Lietuvā, Baltkrievijā, Polijā un citās valstīs. Vienota informācija par to, vai un cik daudz Latvijā to ir, nav apkopota. Krāslavas "Senioru skolas" mācību programma pārņemta no Ziemeļu valstīm, kur šādas skolas dēvē par trešās paaudzes universitātēm un nodarbības organizē trīs blokos.
Nodarbības "Senioru skolā" rit 11 mēnešus gadā un, tuvojoties vasarai, mācības vairāk notiek ārā pastaigu un ekskursiju veidā.