Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Skaidro, kas izraisījis ēkas plaisāšanu

Panorāma

ECT prasa atbrīvot A. Navaļniju

Grūtības pa tālruni pieteikties Covid-19 vakcīnām

Senioriem grūtības pa tālruni pieteikties Covid-19 vakcīnām

Vienotais tālrunis, lai pieteiktos vakcinācijai pret Covid-19, ir tikpat kā nesazvanāms. Zvanot uz vienoto tālruni 8989, visi operatori nemitīgi ir aizņemti. Vakcinācijas projekta birojā skaidro, ka dienā pašlaik pa telefonu vakcinācijai pret Covid-19 izdodas pierakstīt nedaudz vairāk par 1000 cilvēkiem, jo operatoru skaits vēl ir samērā neliels – desmit.

Tālruņa līniju pierakstam rindā uz Covid-19 potēm izveidoja tieši senioriem un tiem cilvēkiem, kas datoru un internetu nelieto. Veltas kundze no Preiļiem "Panorāmai" pastāstīja, ka viņa tālruni 8989 nav varējusi sazvanīt kopš pagājušās trešdienas. Zvanot vairākas reizes dienā.

"Piektdien es no dusmām pilnīgi vārījos, un varbūt es 70 reizes zvanīju piektdien.

Ik pēc pusstundas. Visu laiku viens un tas pats automātiskais atbildētājs atbild. Manai mammai ir 89 gadi, viņai nav ko darīt. Viņa ir zvanījusi un saka, ka dusmas nāk virsū," stāstīja Velta Medne-Upeniece.

Viņa arī interesējusies pie ģimenes ārstes, kas atbildējusi, ka pašlaik telefons senioriem kā Veltas kundze, ir vienīgā iespēja pieteikties vakcinācijai. Jo ģimenes ārsti pierakstus vēl neveic.

"Viņa saka – mēs paši neko nezinām. Viņa teica – esat dikti uzmanīga, jūs jau esat riska grupā. Es to pati ļoti labi saprotu. Man atpakaļceļa nebūs," uzsvēra seniore.

Sazvanīt tālruni 8989 mēģināja arī LTV, un tas neizdevās.

"Daļā gadījumu, protams, zvani netiek apkalpoti. Bet tas, kas ir būtiski: es tiešām aicinu vēlreiz iedzīvotājus – nav nekādas sacensības.

Neizdodas sazvanīt šodien, apzinoties, ka rinda ir gara, aicinām iedzīvotājus zvanīt nākamajā dienā. Ja arī tad neizdodas, tad izmantot arī vietni "www.manavakcīna.lv"," sacīja Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

Telefons tika izveidots tiem cilvēkiem, kas pieteikties internetā nevar. Vakcinācijas projekta birojā norādīja, ka pašlaik uz vidēji nedaudz virs 1000 zvaniem dienā atbild 10 operatori, kas dienā rindā pieraksta katrs ap 100 cilvēku. Uzsākot masveidīgāku sabiedrības vakcināciju, kas gan varētu notikt vien gada otrajā ceturksnī, iecerēts operatoru skaitu pakāpeniski palielināt sešas reizes. Drīzumā pieteikties varēšot arī pie saviem ģimenes ārstiem, un neatkarīgi no tā, vai pieteikums iesniegts elektroniski, pa telefonu vai caur ārsta praksi, rindā priekšroka būs senioriem, kā Veltas kundzei, un citām riska grupām.

"Ja pēc nedēļas kāds seniors vecuma grupā 70+ pieteiksies pa tālruni vai, iespējams, pie sava ģimenes ārsta, tad viņam tāpat būs priekšrocība šajā vakcinācijas procesā, jo šis cilvēks atrodas vienā no augstākajām prioritāšu grupām," norādīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve.

Tiem, kas pieteikušies agrāk, bet nav nevienā no Covid-19 riska grupām, nāksies pagaidīt.

KONTEKSTS:

Pērn 28. decembrī Latvijā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt aptuveni 30 000 mediķu, un nākamā vakcinējamo grupa ir sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki.

Plānojot turpmāku vakcinācijas rindu, 5. februārī darbu sāka Covid-19 vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne "www.manavakcina.lv", bet no 10. februāra pieteikumus pieņem pa tālruņa līniju 8989, kas bija noslogota pirmajās dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt