Senāts atstāj spēkā bijušajai vides dienesta vadītājai Koļegovai piespriesto sodu – 4300 eiro

Senāts atstāj spēkā notiesājošu spriedumu Valsts vides dienesta bijušajai ģenerāldirektore Ingai Koļegovai piespriesto naudas sodu par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Augstākā tiesa, neminot vārdus, informēja, ka Senāta Krimināllietu departaments 11.novembrī atstājis negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bijusī Valsts vides dienesta (VVD) amatpersona atzīta par vainīgu trijos noziedzīgos nodarījumos par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par mantu lielā apmērā. Par katru noziedzīgu nodarījumu apsūdzētā sodīta ar naudas sodu četru minimālo mēnešalgu apmērā jeb 1720 eiro. Galīgais sods noteikts 10 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4300 eiro.

LTV zināms, ka sodītā bijusī VVD amatpersona ir dienesta kādreizējā ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Izskatāmajā lietā pirmās instances tiesa bija atzinusi par pamatotu apsūdzību daļā par diviem noziedzīgiem nodarījumiem, attiecībā uz vienu konstatējot kriminālatbildības noilgumu.

Apelācijas instances tiesa atzina, ka attiecībā uz apsūdzētās izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem nav iestājies noilgums. Savukārt aizstāvja sūdzību, ar kuru tika lūgts atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un taisīt jaunu spriedumu, apsūdzēto attaisnojot, apelācijas instances tiesa atzina par nepamatotu un noraidīja.

Nu Senāts atzina par pamatotu apelācijas instances tiesas veikto tiesību normu interpretāciju par valsts amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību un secinājumus par apsūdzētās darbību juridisko kvalifikāciju.

KONTEKSTS:

Inga Koļegova tika apsūdzēta par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā valsts amatpersona, iesniedzot valsts amatpersonu deklarācijas 2013., 2014. un 2015. gadā, nenorādīja ziņas par lietošanā esošo nekustamo īpašumu, par attiecīgā pārskata periodā veiktiem darījumiem, kuru summa pārsniedz 20 minimālo mēnešalgu apmēru, kā arī informāciju par citiem faktiem, kas attiecas uz personas mantisko stāvokli.

Tāpat amatpersona deklarācijā par 2013. gadu nenorādīja noslēgtos darījumus lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro. Savukārt amatpersonas deklarācijā par 2014. gadu un 2015. gadu persona norādīja nepatiesas ziņas par noslēgtajiem darījumiem lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 600 000 eiro, uzskata prokuratūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti