Dienas ziņas

Jaunpilī aizvadīts 22. «Kustību festivāls»

Dienas ziņas

Andra Auniņa – „Gaismas nesēja” Vidzemē

Traktoristu parāde par godu 1.maijam

Sēlpils novadā par godu 1.maijam rīko traktoristu parādi

Darba svētki daudziem ir diena, kad vēl atpūsties pirms lielajiem pavasara darbiem. Visai oriģināli 1.maiju jau otro gadu pēc kārtas ieskandina jeb, precīzāk sakot, ierūcina Sēlpils novada lauksaimnieki. Viņi rīko savu parādi, kurā nevis iet, bet brauc ar traktortehniku cauri visam pagastam. 

Šodien pagastā sava čakluma un uzņēmības zemnieki dēļ ir vieni no aktīvākajiem iedzīvotājiem. Jau otro gadu par godu darba svētkiem vairāki vietējie zemnieki vienojas kopīgā braucienā ar traktoriem, kas simboliski pagastā ieskandina 1.maiju.

Parādes organizators Kaspars Kalvāns saka, ka “pilsētniekiem, rīdziniekiem ir darba svētki, viņi ar močiem brauc, [..] mums galvenais ir traktors, tam zemniekam”.

Zemnieki ikdienā pārsvarā nodarbojas ar graudkopību un lopkopību. Visiem zemes darbiem svarīga ir attiecīgā tehnika, bez kuras nav iedomājama augsnes vai lauka apstrāde. Paši parādes dalībnieki atzīst, ka sanākšana reizi gadā tādā zīmīgā dienā tikai vairo patriotismu un dod papildus enerģiju turpmākiem darbiem.

“Prieks un azarts, un tāds patriotisms vairāk, ka ir zemnieki, kas vēl paliek un strādā uz tās zemes,” saka parādes dalībnieks Egīls Rušiņš.

“Jo lielāk, jo vairāk, jo labāk būtu, un vairāk būtu braucēju, tas priecētu vēl vairāk,” piebilst parādes dalībnieks Jānis Ozoliņš.

Traktoristu parādes maršrutā iekļautas bija vairākas pagasta apdzīvotās vietas – Dāburi, Celmiņi, Teika. Vietām, sveicinot zemniekus, bija pulcējušies pagasta ļaudis, kuri pauda reizē gan pārsteigumu, gan prieku par novadnieku aktivitāti.

Sēlpils pagasta iedzīvotāja Elita atzīst, ka ikdienā “mēs tik daudz neredzam un nenovērtējam viņu darbu, un arī šodien, nākot šurp, man nebija ne jausmas, ka būs tik daudz dalībnieku”.

Sēlpils pagasta iedzīvotāja Sandra pauž prieku par parādi un to, ka “arī mazo saimniecību īpašnieki uzdrošinās organizēt šādu braucienu, viņi parāda, kad ir gatavi darbiem, sējai”.

Pēc nelielas atpūtas svētku laikā laukos priekšā gaidāmi sagatavošanās darbi vasarai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt