Sēlijā top vīnkopības centrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vīnogu laiks rit pilnā sparā. Zeltaini, sārti, zili  un bordo krāsas vīnogu ķekari  briest vīnogu dārzos. Taču ne katrs vīnogu audzētājs Latvijā vai tālu aiz mūsu valsts robežām zina, ka ne vienas vien vīnogu šķirnes izcelsme meklējama Latvijas dienvidos - Selijā, Ilūkstes novada Dvietes pagastā.

Tas ir novadnieka Paula Sukatnieka nopelns, saka Dvietes pagastā, kur selekcionāra un arī dzejnieka un novadpētnieka bijušajās mājās "Apsītēs" šobrīd izveidots muzejs, atdzimst dārzs, skan dzeja  un top vīnkopības centrs.

Dvietiete Vanda Gronska ar aizrautību ik vienam "Apsīšu" mājas apmeklētājam stāsta par bijušo mājas un plašā dārza saimnieku Paulu Sukatnieku, viņa radītajām vīnogu šķirnēm, ar ko Sukatnieka un arī Dvietes  vārds ierakstīts pasaules vīnkopības vēsturē.

Šoruden Paulam Sukatniekam būtu apritējuši 100 gadi. Lai arī talantīgais selekcionārs, arī dzejnieks, gleznotājs un novadpetnieks ir aizgājis aizsaulē, par viņa paveikto runā gan izveidotās selekcijas vīnogu škirnes, gan no tām darinātie vīni, gan līdzgaitnieku un viņa talanta cienītāju atmiņas. Viņš bijis neparasts cilvēks, norāda Vanda Gronska.

Sukatnieka muzejs, kas top par Sēlijas vīnkopības centru, ir pašu aktīvo dvietiešu nopelns, kas guvis atbalstu arī pašvaldībā, saka Ilūkstes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns.

Sēlijas selekcionāra ieguldītais darbs vīnkopībā ir neatsverams, šobrīd svarīgi saglabāt pasaules slavu guvušā  novadnieka paveikto un pamatoti ar to lepoties, saka paši dvietieši, kuri bijušajām selekcionāra mājām "Apsītes" devuši jaunu elpu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti