Seku likvidēšanai un pabalstiem pēc gāzes sprādziena namā Liepājā - 21 tūkstotis eiro

Gāzes sprādziena seku likvidēšanai kādā daudzdzīvokļu namā Liepājā bija nepieciešami vairāk nekā 16 tūkstoši eiro, šādu summu aprēķinājis SIA „Liepājas namu apsaimniekotājs”. Bet pabalstos cilvēkiem izmaksāti gandrīz pieci tūkstoši eiro.  Pašvaldība lūgs atbalstu un vērsīsies Vides aizsardzības un pašvaldību lietu ministrijā. Gāzes eksplozija Liepājā piecstāvu mājā notika 5.jūlijā. Sprādzienā cieta vairāki cilvēki, bet vēlāk slimnīcā mira vīrietis, kurš atradās eksplozijas epicentrā.

Vilnis un Elita dzīvo tieši zem dzīvokļa, kurā notika gāzes sprādziens. Viņi joprojām izjūt šī notikuma sekas. Dzīvoklis bija izremontēts, tāpēc vēl jo vairāk viņiem ir sāpīgi apzināties, ka ar ūdeni pielieto mājokli atkal nāksies remontēt.

Ar piešķirto pabalstu visam nepietiks, saka Vilnis un Elita: „Mums piešķīra 1000 eiro. It kā būtu labi, bet, ja skatāmies tālāk, ar to 1000 galā netiekam. Grīda visa ir jāmaina, kā mēs to dabūsim gatavu, es nezinu. Rakstījām iesniegumu sociālajam dienestam. Viņi apsekoja un atrada pat vairāk, nekā mēs paši uzrakstījām. Mums taču neļāva dzīvot. Esam tik daudz mantas izmetuši ārā, tas nav saskaitāms. Pelējums jau bija parādījies. ” 

Pēc sprādziena nekavējoties darbus uzsāka „Liepājas namu apsaimniekotājs”. Gaidīt nevarēja, bija jārīkojas, atceras valdes loceklis Artis Rimma. Māju pēc sprādziena apsekoja pieci neatkarīgi būveksperti, kuri izstrādāja darbības plānu. Tas arī tiek īstenots, stāsta Artis Rimma.

Lielākoties cilvēki savos mājokļos varēja atgriezties otrās dienas vakarā, bet otrā stāva iemītnieki to varēja izdarīt tikai pēc nedēļas: „Visos otrā stāva dzīvokļus bija izlauztas un izsistas durvis. Tieši tāpat arī logu rūtis. Arī "Latvijas gāzei" bija prasības, līdz ar to jāsakārto arī gāzes vadi.  Cilvēkiem optimistiski apsolījām darbus paveikt nedēļas laikā un šo solījumu arī izpildījām,” saka Rimma.

Namu apsaimniekotājs sprādziena seku novēršanai iztērējis vairāk nekā 16 tūkstošus eiro.  Savukārt Liepājas Sociālais dienests sniedzis palīdzību vienpadsmit ģimenēm, piešķirot gandrīz piecus tūkstošus eiro. Pašvaldība vērsīsies pēc palīdzības valdībā. Izdevumus var iedalīt divās pozīcijās. „Sociālā palīdzība. Atbalsts iedzīvei, maziem kosmētiskiem remontiem". Otra, lielākā pozīcija ir logi, durvis, kāpņu telpas. Dati tiek apkopoti un analizēti. Tuvāko dienu laikā būsim gatavi vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, cerams, ka ministrija būs atbalstoša un virzīs šo jautājumu uz Ministru kabinetu,” norāda Liepājas domes priekšsēdētaja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Liepājas pašvaldība ir apdrošinājusi savus dzīvokļus, līdz šim gan izskanējušas ziņas no kompānijas „BTA”, ka zaudējumu atlīdzināšana notiks tad, ja notikušā negadījuma cēlonis nebūs ļauns nolūks vai rupja neuzmanība. Policijā ir sākts kriminālprocess. VUGD pieļauj iespēju, ka dzīvoklī, kur notika eksplozija, ir veikts nelegāls gāzes pieslēgums vai noticis pat pašnāvības mēģinājums.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti