Seksuālā vardarbībā cietušo zīdaini izrakstīs no slimnīcas un nogādās krīzes centrā

Seksuālā vardarbībā cietušo mazuli trešdien izraksta no slimnīcas un zīdainis nonāks drošā vietā - krīzes centrā, pastāstīja Kokneses novada bāriņtiesas vadītāja Silvija Vēze.

"Šodien māte atgriežas no slimnīcas. Bērns nonāks drošā vidē," sacīja Vēze.

Viņa norādīja, ka trešdien mazuli no slimnīcas izņems novada bāriņtiesas pārstāvis, kurš tajā pašā dienā bērnu nogādās krīzes centrā, kur no vakardienas jau uzturas meitenītes brālis. 

Bērnu slimnīcā apstiprināja, ka medicīniska pamatojuma tam, lai meitenīte atrastos stacionārā, vairs nav.

Pēc informācijas saņemšanas no Valsts policijas bāriņtiesas vadītāja otrdien pieņēma lēmumu ģimenē augošos divus bērnus izņemt un uz laiku ievietot krīzes centrā.

Vadītāja pieņēmusi vienpersonisku lēmumu, kas nozīmē, ka tas tuvākajā laikā būs jāpārskata. Bāriņtiesas sēde par aizgādības tiesību atjaunošanu notiks 10.septembrī.

Līdz sēdei bāriņtiesa runās ar māti, ir pieprasījusi atzinumu bērnu slimnīcai, pašvaldības Sociālajam dienestam un psihologam par sievietes spējām aprūpēt bērnus.

Jau ziņots, ka 22.augustā no medicīnas iestādes policija saņēma informāciju par iespējamu seksuālu vardarbību pret 10 mēnešus vecu meiteni. Aizdomās par nodarījumu tika aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis. Policija ir sākusi kriminālprocesu pēc 160.panta 6.daļas par seksuālu vardarbību. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Ar aizturēto vīrieti sieviete pērn dzīvojusi kopā Iršu pagastā. Pēc piedzīvotās vardarbības no vīrieša puses sieviete vērsās pašvaldībā, kādu laiku viņa pavadīja krīzes centrā un tad viņai ierādīts atsevišķs dzīvoklis Koknesē. Uz Iršu pagastu, kur notika noziegums, viņa bija devusies pie savas mātes.

Bāriņtiesas vadītāja otrdien atklāja, ka māte savu vainu atzīstot daļēji tajā aspektā, ka viņas pienākums bija nodrošināt mazulim drošību, ko viņa atstājusi vienu uz neilgu laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti