Seile: Pieprasījums pēc kvalitatīvas vidusskolas izglītības – milzīgs, mazās skolas to nevar nodrošināt

Skaidrojot ieceri aizvērt vai reorganizēt virkni vidusskolu ar mazu skolēnu skaitu, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile norāda, ka vidusskolās būtiska ir specializēta un kvalitatīva izglītība, pēc kuras pieprasījums ir milzīgs, bet kuru nav iespējams nodrošināt ar mazu audzēkņu skaitu.

Intervijā Latvijas Radio Seile pavēstīja, ka Latvijā no kopumā 395 vidusskolām 31 vispār neeksistē 10.klase un no tām 11 skolas atrodas Rīgā. „Vai varam tādā nodrošināt kvalitāti, ja visā vidusskolā mācās seši bērni?” pauž ministre. Teorētiski esot iespējams nodrošināt arī vienam bērnam apmācību, bet nav pārliecināta, ka valsts to var atļauties.

Tāpēc pakāpeniski būtu jāatsakās no tām vidusskolām, kur bērnu vienkārši nav un nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu izglītību. Ierosinājums ir no 2016.gada septembra neatvērt tās novadu vidusskolu 10.klases, kur ir mazāk kā 12 bērni.

Viņa uzsver, ka vidusskolas uzdevums ir sagatavot studijām, un ministrija vēlas, lai vairāk tiktu veidotas specializētās klases. Pieprasījums pēc labas, kvalitatīvas vidusskolas izglītības, kur bērni var specializēties, esot milzīgs. Tas redzams prestižajās Rīgas vidusskolās, kur bērni brauc mācīties no visas Latvijas un kur ir liela konkurence.

Komentējot viedokli, ka skolas nereti reģionos palīdz uzturēt sabiedrisko dzīvi laukos, Seile norāda, ka skolām ar 1.-6. klasēm jābūt tuvu mājām, bet vidusskolai jābūt specializētai un maksimāli kvalitatīvai. Viņa piebilst – ja reģionos nebūs darbavietu, tad skolas vien tās nenodrošinās.

Iepriekš tika vēstīts par iespēju, ka pašvaldībām varētu nākties slēgt aptuveni 80 vidusskolas. Izglītības uz zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi, ka  vidusskolas klasi varēs atvērt, ja tajā mācīsies vismaz 12 skolēni, tomēr daudzviet šādu skaitu nav iespējams nodrošināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti