Sadaļas Sadaļas

Segta lielākā daļa Covid-19 radīto izdevumu slimnīcās

Covid-19 izplatības dēļ veselības aprūpes nozarei, tostarp slimnīcām, radās papildu izdevumi, nodrošinot individuālos aizsardzības līdzekļus, pārkārtojot veselības aprūpes iestādes plūsmu, strādājot virsstundas un citādi pielāgojoties situācijai. Tāpat mediķiem solītas piemaksas par darbu krīzes apstākļos.

Segta lielākā daļa Covid-19 radīto izdevumu slimnīcāsKristaps Feldmanis
Veselības ministrija (VM) norādīja – visas piemaksas slimnīcās izmaksātas. Arī Finanšu ministrijā (FM) apstiprināja, ka nauda nosūtīta. Tomēr Latvijas Slimnīcu biedrībā un atsevišķās slimnīcās skaidroja – lai arī lielākā daļa naudas saņemta, tomēr atsevišķas jomas apmaksātas vēl neesot. 

 

VM: Viss izmaksāts vasaras pirmajā pusē

Par mediķu darbu Covid-19 krīzes apstākļos solīja piemaksas. Sākotnēji izskanēja ziņas, ka maksājumus slimnīcas nesaņem un tādēļ piemaksas jāsedz no pašu līdzekļiem, gaidot valsts naudu. Šobrīd gan visiem viss esot izmaksāts. Tas noticis jau vasaras pirmajā pusē, stāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

"Piemaksas par Covid-19 laikā veikto ārstniecības pakalpojumu sniegšanu ir izmaksātas. Atbilstoši valdības lēmumam šīs piemaksas bija maksājamas trīs mēnešus – martā, aprīlī un maijā.

Šobrīd kopējā summa ir 5,3 miljoni eiro," teica ministrijas pārstāvis.

Slimnīcas: Ne viss ir kompensēts 

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs skaidroja – visas slimnīcas gan vēl nav saņēmušas visu nepieciešamo naudu, un, lai arī VM savu darba daļu esot izdarījusi, daļēji aizkavēšanās notiekot FM. Kalējs atgādināja, ka ne tikai mediķu piemaksas ir papildu izdevumi. Arī darbības nodrošināšanai straujajā krīzes sākuma periodā slimnīcām bijis jāiegulda savi līdzekļi, kurus nu tās gaida atpakaļ.

"Tad vēl pie slimnīcu izdevumiem bija arī tas, kas bija arī valdības ieteikums, ka "lūdzu, paši meklējiet pēc iespējas ātrāk aizsarglīdzekļus un pārbūvējiet to un to, un to, lai būtu izolētas palātas tiem pacientiem" un tā tālāk.

Un tur jau bija arī tādi izdevumi, kas nav pie mediķu algām, un līdz ar to šīs izdevumu daļas nav kompensētas," klāstīja Kalējs.

FM: Viss prasītais finansējums ir izmaksāts

Tikmēr FM pārstāvis Aleksis Jarockis skaidroja – FM vismaz darbinieku piemaksām visu izmaksājusi, – FM no VM saņēmusi divus pieprasījumus ar lūgumu izmaksāt 5,5 miljonus eiro no kopumā pieejamajiem astoņiem miljoniem.

"Mēs saņēmām par martu un aprīli pieprasījumu 3,6 miljonu eiro apmērā, un mēs to naudu pārskaitījām 3. jūlijā. Pēc tam Veselības ministrija precizēja pieprasījumus par martu un aprīli un papildināja ar maiju, un 27. jūlijā Veselības ministrijai tika pārskaitīti 1,9 miljoni eiro.

Un atlikums patlaban ir 2,5 miljoni eiro. Vairs no Veselības ministrijas mēs neesam saņēmuši nekādus citus pieprasījumus,"

skaidroja Jarockis.

Aptaujātajās slimnīcās apstiprināja –  teju visas piemaksas saņemtas. Vidzemes slimnīcas vadītājs Uģis Muskovs skaidroja, ka vēl gaidot samaksu par ārstu nostrādātajām virsstundām krīzes laikā. Savukārt Daugavpils slimnīcā visa nauda beidzot saņemta, tomēr slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs neslēpa – tas noticis ļoti lēni. Viņš norādīja arī – pirms saņemta valsts nauda, slimnīca baidījusies riskēt maksāt piemaksas no saviem līdzekļiem, tādēļ piemaksas kavējušās, bet šobrīd visas valsts saistības ar slimnīcām un slimnīcas ar darbiniekiem esot nokārtotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt