Segalam un Zaharjinam «Metalurga» lietā neatjaunos aizdomās turamo statusu

Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis atstājis spēkā Liepājas prokuratūras prokurora Ulda Kursinska lēmumu, ar kuru maksātnespējīgā Liepājas metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" kriminālprocesā uzņēmuma akcionāriem Iļjam Segalam un Sergejam Zaharjinam tika atcelts aizdomās turamo statuss.

Mikuļskis pastāstīja, ka informējis Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi (ENAP), kuri iepriekš bija pārsūdzējuši Kursinska lēmumu, par to, ka Segalam un Zaharjinam aizdomās turamo statuss atjaunots netiks.

Viņš sacīja, ka viņa lēmums nav vairs pārsūdzams, bet amatā augstāks prokurors, piemēram, Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas virsprokurors, var pēc savas iniciatīvas vēlreiz izskatīt šo jautājumu, ja uzskata to par nepieciešamu.

Mikuļskis  iepriekš arī sacīja, ka trešajam "Liepājas metalurga" akcionāram Kirovam Lipmanam cietušā statuss kriminālprocesā netiks atjaunots.

ENAP iepriekš Liepājas prokuratūras virsprokuroram bija pārsūdzējis Liepājas prokuratūras prokurora Ulda Kursinka lēmumu par aizdomās turamā statusa atcelšanu Segalam uz abiem Zaharjiniem, savukārt Lipmans bija pārsūdzējis lēmumu par cietušā atcelšanu šajā pašā lietā. Tā kā arī Liepājas prokuratūras virsprokurors Kursinska lēmumus atstāja nemainītus, tie tika pārsūdzēti Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram.

ENAP  kriminālprocesu  pēc "Liepājas metalurga" akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma sāka 2012.gada augustā. Lieta ir kvalificēta pēc Krimināllikuma pantiem par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, kā arī piesavināšanos lielā apmērā.

Tāpat vēstīts, ka pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem "Liepājas metalurga" investoru meklējumiem   Liepājas  tiesa uzņēmumu atzina par maksātnespējīgu. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti