Dienas ziņas

“Vienotība” vēlas dubultot mandātus 14.Saeimā

Dienas ziņas

Rīgā protestē pret Covid-19 politiku

Uz poti – 100 cilvēku rinda

Sedā pēc vakcīnas rindā 100 cilvēku, visi grib ērto vienas devas poti

Pret Covid-19 pilnībā vakcinēto Latvijas iedzīvotāju skaits sestdien pārsniedza 800 000 cilvēku robežu, liecina jaunākie statistikas dati, un vakcinētu cilvēku īpatsvars Latvijā ir 42,66%. Savu artavu tajā ielika arī ļaudis, kas sestdien Sedā potējās izbraukuma vakcinācijā. Tur novērotais liecina, ka cilvēki ir gatavi braukt pat no lielas tālienes, lai tikai varētu tikt pie ērtās vienas devas “Janssen” vakcīnas pret Covid-19. 

Seda ir pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados pie kūdras fabrikas izveidojusies pilsēta, tajā ir tikai nedaudz vairāk kā 1100 iedzīvotāju. Līdz šim interese par vakcināciju Sedā bija diezgan zema, taču sestdien te pavērās pavisam cita aina.

Jau krietnu laiku pirms vakcinācijas punkta atvēršanas Sedas Kultūras namā rindā uz vakcinēšanos pret Covid-19 bija sastājušies vairāk nekā simt cilvēku,

taču potēšanās statistiku pašā Sedā tas, visticamāk, sevišķi neuzlabos, jo lielākoties atbraukuši citu tuvāku un tālāku vietu iedzīvotāji. 

Uz Sedu atbraukusi arī kāda rīdziniece, kam darba devējs prasa vakcinācijas sertifikātu. "Tad vajag ātri uztaisīt. Es negribēju vakcinēties, bet tagad ir tā, ka jāiesniedz tas vakcinācijas sertifikāts," viņa paskaidroja.

Vakcinējamo vidū bija arī valmieriete Signe. Izvēli noteica iespēja potēties ar “Janssen” vakcīnu, un viņa saka, ka tā ir "kultūras pote", kas ļaus apmeklēt pasākumus. 

Lai rindu organizētu, gaidītājiem izdalīja numuriņus – skaits atbilst atvesto vakcīnas devu skaitam. Arī simtā numura ieguvējs atbraucis, lai sapotētos tieši ar “Janssen” vienas devas vakcīnu. 

Vakcināciju Sedā izdomāja sarīkot kultūras pasākumu organizatores, jo pirms neilga laika milzu interesi par vienas devas vakcīnu novērojušas arī kaimiņos esošajos Strenčos.

Strenču Kultūras centra vadītājas vietniece Sarmīte Caune pastāstīja, ka vispirms sazvanīts Slimību profilakses un kontroles centrs. "Tur jauks un patīkams cilvēks Armīns atbalstīja momentāni un ieteica pamēģināt vakcinācijas iespējas dot cilvēkiem uz vietas kādā no pasākumiem," teica Caune. "Mums 7. augustā bija estrādes atklāšana, lielais “Da Gamba” koncerts. No sākuma mēs domājām, ka visi tie cilvēki ir uz koncertu sabraukuši, bet reāli viņi bija liela daļa tiešām uz vakcināciju.” 

Strenču Kultūras centra pasākumu organizatore Arta Šomase atzina, ka par cilvēku lielo atsaucību ir pārsteigta. 

“Es nesaprotu tikai vienu – ja skatos medijus, tad jāsaprot, ka cilvēku atsaucība ir ļoti maza. Es esmu ļoti pārsteigta – cilvēku atsaucība ir ļoti liela," teica Šomase. "Manā skatījumā cilvēkiem ir jāpiedāvā tas, ko viņi vēlas, un, ja ir šī vienreizējā pote – arī es ar to esmu vakcinējusies –, tad es nesaprotu, kāpēc tāda situācija ir, laikam valstī kaut kas nav kārtībā."

Uz Sedu bija atvestas tikai “Janssen” vakcīnas, tāpēc tie, kuri būtu gatavi potēties ar cita zīmola vakcīnām, vīlušies devās mājās.

Vakcinācijas projekta nodaļā šo situāciju nodēvēja par kļūdu pakalpojuma sniedzēja darba organizācijā. Nodaļā arī informēja, ka no nākamās nedēļas vidus “Janssen” vakcīnu, kas līdz šim bija pieejama ierobežoti, varēs saņemt vai visi interesenti, jo tiks piegādāti gandrīz 20 tūkstoši papildu devu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt