SBRE: Patvaļīga būvniecība «Stradiņos» nenotika

Pilnsabiedrība „SBRE” noliedz, ka Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā būtu notikusi patvaļīga būvniecība un norāda, ka medijos izskanējusī informācija par Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumu piemērot administratīvo sodu nav pamatota.

Būvnieki no būvvaldes arī nav saņēmuši oficiālu paziņojumu par šo faktu, informēja SBRE.

Pēc būvdarbu apturēšanas saskaņā ar būvuzrauga norādījumiem 9. februārī notika vien atsevišķas darbības, lai novērstu turpmākus bojājumus, ievērojot būvuzrauga sniegtos norādījumus un normatīvo aktu prasības, paziņojumā medijiem skaidro būvnieki.

Būvuzraugs Rihards Ābols ar ierakstu būvdarbu žurnālā 2. februārī apturēja būvdarbus, vienlaikus norādot: „būvuzņēmējam nodrošināt pasākumus izpildīto būvdarbu turpmāku bojājumu novēršanai, kas var rasties sakarā ar būvdarbu apturēšanu”.

„SBRE” izvērtēja konkrēto bojājuma vietu un pieņēma lēmumu atjaunot sienas aizsargkārtu. Tas izdarīts jau 9. februārī ar mērķi novērst iespējamu ūdens iekļūšanu plaisā un attiecīgu tālāku sienas stiegrojuma koroziju vai ūdens sasalšanu šuvē. Bojātā vieta tika aizpildīta ar iepriekš saskaņotu materiālu un atbilstoši tehnoloģijai.

Šo skaidrojumu būvuzņēmējs jau 27. martā iesniedza gan būvvaldei, gan pasūtītājam. Šobrīd jaunas plaisas nav konstatētas, līdz ar to „SBRE” ir veikusi atbilstošas darbības, lai ievērotu būvuzrauga norādījumus.

Būvnieki uzsver, ka šie darbi nav bijuši būvdarbi, bet gan pasākums turpmāko bojājumu novēršanai, ievērojot būvuzrauga sniegtos norādījumus un normatīvo aktu prasības.

Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs iepriekš Latvijas Radio pauda, ka „ tika konstatēts fakts par patvaļīgu būvniecību, šobrīd jau ir pieņemts soda mērs administratīvā pārkāpuma ietvaros – tie ir 1350 eiro, ar ko būvnieks par šādu patvaļīgu rīcību sodīts”.

Pēc plaisu un deformāciju atklāšanas un būvdarbu apturēšanas Stradiņa slimnīcas būvlaukumā būvvalde ieradās neplānotā pārbaudē. Tā atklāja, ka būvnieki turpina aizpildīt plaisas. To viņi nedrīkstēja, jo būvdarbi bija apturēti, uzsvēra būvvaldes vadītājs Vircavs.

Būvvaldē arī pastāstīja, ka būvnieki – pilnsabiedrība SBRE, kurā ir “RE RE Būve” un “Skonto Būve”, neieradās noklausīties lēmumu, tāpēc tas nosūtīts pa pastu. Pilnsabiedrībā SBRE ietilpstošā uzņēmuma „Re Re Būve” vadītājs Valdis Koks Latvijas Radio norādīja, ka par administratīvo sodu dzirdot pirmoreiz.

„Bija jāsniedz savs paskaidrojums, mēs savu paskaidrojumu sagatavojām un nosūtījām, kurā skaidri un gaiši norādījām, ka šī lieta bija darīta, vēl pirms būvvalde bija būvdarbus apturējusi, un šis bija sagatavošanās darbs defektu šo novēršanai. Tā kā man nav saprotams, kāpēc ir šāda rīcība bijusi,” sacīja Koks.

Līdztekus pēc būvvaldes ierosinājuma Patērētāju tiesību aizsardzības centrs sācis pārbaudīt "Stradiņu" jaunbūvē iebūvēto būvmateriālu atbilstības dokumentāciju un arī jau bijis vairākās pārbaudēs būvizstrādājumu ražotnēs.

Jau vēstīts, ka piektdien Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvnieki var atgriezties būvlaukumā, lai labotu defektus divos jaunbūves blokos. Tomēr būvdarbus vēl te atsākt nedrīkst. Savukārt divos citos blokos, kur būvvalde pirms dažiem mēnešiem atklāja jaunbūves siju un kolonnu deformācijas un plaisas, vēl pat nedrīkst kļūdas labot.

Atklāto deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. 23.februārī darbu sāka ekspertu komisija, kas vērtē iespējamos risinājumus, lai varētu atsākt būvdarbus.

Vēlāk Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti, izvērtējot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības dalībnieku atzinumu par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem, vēl nevarēja sniegt atļauju atsākt būvdarbus.

Tikmēr slimnīcas būvnieki norādījuši, ka jaunceļamā korpusa defektus iespējams novērst četru nedēļu laikā, bet publiskotie viedokļi par demontāžu un citiem veicamajiem darbiem ir ievērojami pārspīlēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti