Savākti 10 000 parakstu par skolas gaitu sākšanu no 7 gadu vecuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par iniciatīvu, lai tiktu saglabāta esošā kārtība skolas gaitu sākšanai. Proti, lai bērni skolas gaitas arī turpmāk sāktu no septiņu, nevis sešu gadu vecuma, kā to piedāvājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), liecina "Manabalss.lv" pieejamā informācija.

Portālā "Manabalss.lv" savāktie paraksti šo iniciatīvu ļauj iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Iniciatīvas autori – Neatkarīgā izglītības biedrība – ir gandarīti, ka salīdzinoši īsā laikā izdevies gūt tik lielu sabiedrības atbalstu. Tas liecina par to, ka šis jautājums ir patiešām būtisks un aktuāls, paziņojumā medijiem norāda biedrība.

"Ideju par sešgadnieku sūtīšanu skolā IZM vairākas reizes ir mēģinājusi virzīt arī iepriekš, taču katru reizi saskārušies ar sabiedrības un nozares ekspertu pretestību. Šoreiz savu noraidījumu idejai ir paudusi jau daudz lielāka sabiedrības daļa un izglītības politikas veidotāji būs spiesti ieklausīties," klāsta biedrības pārstāvji.

Jau ziņots, ka sākotnēji bija doma pārmaiņas sākt 2018./2019.mācību gadā, taču, redzot, cik ilgs ir saskaņošanas periods, IZM secināja, ka jādod vēl viens sagatavošanās gads un pārmaiņas jāsāk no 2019./2020.mācību gada, saglabājot brīvprātības elementu, jo "neviens labāk par vecāku nezina par viņa bērnu gatavību". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti