Savāc vairāk nekā 2000 parakstu pret plašu mežu izciršanu apbūvei pie Baltās kāpas Jūrmalā

Nepilna mēneša laikā noteikto 2000 parakstu slieksni portālā manabalss.lv ir pārsniegusi Jūrmalas Aizsardzības biedrības iniciatīva par Vārnukroga Baltās kāpas saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Sabiedrības izvērtēšanai Jūrmalas dome nodevusi ieceri, ka vairāk nekā 23 hektāros Lielupes krastā Baltās kāpas tuvumā pašreizējā meža vietā varētu tapt privātmāju ciemats.

Jūrmalas Aizsardzības biedrība par to ceļ trauksmi, jo šī zeme pilsētas stratēģijā iezīmēta kā zaļā teritorija, turklāt Jūrmalā pārdošanā ir tūkstotis dzīvokļu, simtiem māju un zemesgabalu.

Uldis Kronblūms: Savākti 2000 parakstu pret Jūrmalas Baltās kāpas apbūviEdgars Kupčs

  Biedrības vadītājs un domes opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms no saraksta “Tev, Jūrmala” Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl “vismaz pustūkstotis parakstu ir arī fiziskā veidā”.

  Sabiedriskā apspriešana plānota līdz 20. maijam, tāpēc Kronblūms  pieļauj, ka parakstu skaits vēl varētu pieaugs.

  Trešdien, 15.maijā, plānota arī  formāla sabiedriskā apspriešana Jūrmalas domē.

  Kronblūms pieļāva, ka šis “būs tāds kā tests” vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, jo Kronblūms nedomā, ka Jūrmalas domes valdošā koalīcija no saviem plāniem atkāpsies.

  Kronblūms uzskata, ka “šoreiz ir ļoti racionāls pamats, kāpēc Pūces kungs varētu arī atcelt šādu lēmumu, jo šis lēmums ir pretēji stratēģijai, ka šī teritorija ir zaļā teritorija”.

  20. maijā parakstus plāno iesniegt Jūrmalas domē, un šis parakstu skaits, pēc Kronblūma domām, ir “būtisks indikators par sabiedrības noskaņojumu”.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti