Savāc vairāk nekā 2000 parakstu pret plašu mežu izciršanu apbūvei pie Baltās kāpas Jūrmalā

Nepilna mēneša laikā noteikto 2000 parakstu slieksni portālā manabalss.lv ir pārsniegusi Jūrmalas Aizsardzības biedrības iniciatīva par Vārnukroga Baltās kāpas saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Sabiedrības izvērtēšanai Jūrmalas dome nodevusi ieceri, ka vairāk nekā 23 hektāros Lielupes krastā Baltās kāpas tuvumā pašreizējā meža vietā varētu tapt privātmāju ciemats.

Jūrmalas Aizsardzības biedrība par to ceļ trauksmi, jo šī zeme pilsētas stratēģijā iezīmēta kā zaļā teritorija, turklāt Jūrmalā pārdošanā ir tūkstotis dzīvokļu, simtiem māju un zemesgabalu.

Uldis Kronblūms: Savākti 2000 parakstu pret Jūrmalas Baltās kāpas apbūviEdgars Kupčs

  Biedrības vadītājs un domes opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms no saraksta “Tev, Jūrmala” Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl “vismaz pustūkstotis parakstu ir arī fiziskā veidā”.

  Sabiedriskā apspriešana plānota līdz 20. maijam, tāpēc Kronblūms  pieļauj, ka parakstu skaits vēl varētu pieaugs.

  Trešdien, 15.maijā, plānota arī  formāla sabiedriskā apspriešana Jūrmalas domē.

  Kronblūms pieļāva, ka šis “būs tāds kā tests” vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, jo Kronblūms nedomā, ka Jūrmalas domes valdošā koalīcija no saviem plāniem atkāpsies.

  Kronblūms uzskata, ka “šoreiz ir ļoti racionāls pamats, kāpēc Pūces kungs varētu arī atcelt šādu lēmumu, jo šis lēmums ir pretēji stratēģijai, ka šī teritorija ir zaļā teritorija”.

  20. maijā parakstus plāno iesniegt Jūrmalas domē, un šis parakstu skaits, pēc Kronblūma domām, ir “būtisks indikators par sabiedrības noskaņojumu”.

  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 22483
  Arhitektam Sīlim melnā strīpa. Saprātīgā sabiedrība protestē gan pret viņa koncertzāli uz AB dambja, gan šo projektu, kas izpostīs Lielupes kratsa kāpas un mežus un samazinās cilvēku piekļuvi upei, jo caur Sīļa projektēto dārgo, gk. TUA investoru iegādāto villu pagalmiem jau tur tikt nevarēs.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti