Savāc deputātu parakstus mēģinājumam sarīkot referendumu par ostu likuma grozījumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputātu iniciatīvas savākti 36 parlamentāriešu paraksti, lai Valsts prezidentam pieprasītu apturēt Saeimā pieņemto grozījumu likumā par ostām publicēšanu uz diviem mēnešiem, kuru laikā, savācot desmitās daļas balsstiesīgo parakstus, apturētais likums nododams tautas nobalsošanai, informēja politiskā spēka pārstāvji.

Savācot 36 deputātu parakstus, lai prasītu uz diviem mēnešiem apturēt likuma grozījumu publicēšanu, parlamentārieši atsaucās uz Satversmes 72. pantu, kas nosaka prezidenta pienākumu apturēt likuma publicēšanu, ja to pieprasa ne mazāk kā trešdaļa Saeimas locekļu.

Šādā kārtā apturētais likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju. Ja divu mēnešu laikā parakstus nesavāc, likums ir publicējams. Tautas nobalsošana tomēr nenotiek, ja Saeima vēlreiz balso par šo likumu un ja par tā pieņemšanu izsakās ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no visiem deputātiem, paredz Satversme.

Vēstulē prezidentam deputāti norādīja, ka ostu pārvaldības reformas ir sasteigtas un nepārdomātas.

Vēstulē parakstījušies deputāti arī pauda, ka Saeimas pieņemtie grozījumi likumā par ostām tika pamatoti ar politisku saukli par nepieciešamību veikt „vienkāršu ostu pārvaldības reformu”, uzskatot, ka Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu kā atvasinātu publisko tiesību personu pārveidošana par valsts kapitālsabiedrībām ir formāls un pienācīgas apspriešanas Saeimā necienīgs jautājums. Tā rezultātā Saeima atbalstīja likumu par ostām tādā redakcijā, kas rada nepieņemamu precedentu un turpmāk apdraud faktiski jebkuras pašvaldības teritoriālo un finansiālo autonomiju Latvijas Republikā, īstenojot neizdiskutētas, nepamatotas un pēc būtības nevajadzīgas valsts pārvaldes reformas.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis uzsvēra, ka diskusijās atbildīgajā komisijā vairākkārt uzdots jautājums par to, kā tas ietekmēs ostu attīstību, tomēr šāds izvērtējums nav saņemts.

KONTEKSTS:

Saeima ceturtdien, 10. februārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ostu likumā, kas nosaka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu. Likumā noteikts, ka Rīgas un Ventspils ostas tiks pārveidotas par kapitālsabiedrībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti