Saulkrastu pansionātā piesakās saslimušo darbinieku aizstājēji; SPKC vajadzības gadījumā gatavs plašai Covid-19 testēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saulkrastu Sociālās aprūpes centrā, kuru skārusi plaša saslimstība ar Covid-19, situācija uzlabojoties, jo iestāde no Labklājības ministrijas saņēmusi informāciju par piecām organizācijām, kuras būtu gatavas palīdzēt. Tāpat pieteikušies arī vairāki brīvprātīgie. Lai gan konkrētu plānu plašai testēšanai pansionātos vēl nav, tiem tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, un vajadzības gadījumā ļoti strauji var lemt par plašu testēšanu.

Saulkrastu pansionātā piesakās saslimušo darbinieku aizstājēji; SPKC vajadzības gadījumā gatavs plašai Covid-19 testēšanai
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

Saulkrastu Sociālās aprūpes centrā šobrīd spiesti strādāt arī inficētie darbinieki bez simptomiem, kas gan nepārtraukti uzrauga savu veselību un ievēro īpašu piesardzību. Darbinieki arī dzīvo uz vietas pansionātā. Pašlaik gan situācija uzlabojoties, jo darbā piesakās palīgi.

“Vakar stājās darba attiecībās viena meitene, šodien mēs jau norunājām ar vienu pusi, ka pirmdien viņš uz diviem mēnešiem brauc palīdzēt. Ļoti daudziem ir tā, ka viņi gribētu palīdzēt, bet varbūt neapzinās šos riskus, jo šeit ir saskare ar inficētajiem klientiem. Un ir jābūt kādam darba vadītājam, jo nevar strādāt tikai brīvprātīgie, un mans personāls slims guļ mājās. Kādam ir jābūt darba vadītājam, un tāpat tas būs inficēts cilvēks,” pastāstīja Saulkrastu Sociālās aprūpes centra vadītāja Jogita Skujiņa.

Tāpat iespējamos palīgus apkopojusi un informāciju Skujiņai nosūtījusi arī Labklājības ministrija.

Vaicāta par nepieciešamību veikt plašu testēšanu visos pansionātos, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa Latvijas Radio skaidroja – situācija mainās ik dienu un šāda iespēja pastāv.

Šobrīd gan konkrētu plašas testēšanas plānu neesot, bet tas var mainīties jebkurā mirklī.

“Sociālās aprūpes centri ir viens no objektiem, kas ir pastiprinātā uzmanības lokā, kur testēšana var tikt palielināta, visticamāk. Kad un kā tas notiks, nevaru skaidri pateikt, bet šobrīd mēs testējam sociālās aprūpes iestādes skrīninga nolūkā pie vismazākajām aizdomām,” pastāstīja Dimiņa.

Latvijas Radio par situāciju šobrīd apvaicājās arī dažos citos pansionātos. Piemēram, Strūžānu pansionātā vadītāja Ilga Lizdika labprāt pieņemtu plašu testēšanu. Viņa skaidroja – jau šobrīd iestādē veic drošības pasākumus.

“Pie mums pašlaik ir klusu… Karantīnas apstākļos mēs nelaižam nekur staigāt klientus. Redziet – ciemats ir neliels, mēs paši nekur daudz neejam. Piesardzība savā ziņā,” pastāstīja Lizdika.

Arī Engures novada pansionātā “Rauda” šobrīd esot mierīga situācija un saslimstība neesot konstatēta nedz darbiniekiem, nedz arī teju 300 iestādes klientiem. Centra direktore Dace Randoha, lai arī uzsvēra, ka galvenais ir prevencija, tomēr ļoti novērtētu, ja tiktu rīkotas atkārtotas plašas testēšanas pansionātos.

“Ja tā tiktu organizēta šobrīd atkal, mēs būtu par. Tika testēti klienti pirmajā reizē. Darbinieki netika testēti, bet, ja tas šobrīd tiktu organizēts gan klientiem, gan darbiniekiem, es domāju – tas būtu labi,” sacīja Randoha.

Slimību profilakses un kontroles centrs Sociālās aprūpes centros plašu testēšanu pansionātos visā Latvijas teritorijā veica jau pavasarī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti