4. studija

Vilcienu pasažieri apsūdz Rīgas baložus

4. studija

Uz ceļiem uzdarbojas viltus policists!

Saulkrastos - tualete par 100 000 eiro.

Saulkrastos tapusi sabiedriskā tualete par vairāk nekā 100 000 eiro

Saulkrastos tapusi, iespējams, pati dārgākā sabiedriskā tualete Latvijā, jo tās būvniecība izmaksājusi vairāk nekā 100 000 eiro, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4.studija".

Baltā kāpa Saulkrastos ir vieta, kur paveras pasakains skats uz jūru un pludmali. Tomēr, lai izbaudītu Latvijas dabas krāšņumu, arī pašam cilvēkam ir jājūtas komfortabli. Neviens nespēj izjusti vērot romantisku saulrietu, ja domas aizņem kāds neērts jautājums – kur šeit ir labierīcības?

Līdz šim tūristi bijuši spiesti savas dabiskās vajadzības kārtot, kur kurais, jo padomju laikos iesāktā un tā arī nepabeigtā sausā tualete vairāk atgādinājusi rēgu. Tagad tās vietā pašvaldība parūpējusies par karaļnama cienīgiem apartamentiem.

"Tātad tualete ir liela, materiāli nav tie lētākie. Uzstādījums jau pašā sākumā bija – būvēt tualeti, ka mēs pie sava skaistākā un populārākā apskates objekta nevaram būvēt kaut ko primitīvu, bet ir jābūvē skaisti,

lai tas ilgākam laikam arī ir skaisti un arī izturīgi, pret vandālismu un nolietošanos. Tāpēc šī tualete arī, kopumā ņemot pa visām pozīcijām sarēķinot, skaitot arī zibens aizsardzības un visas skaistās lietas, sanāk šī te summa 83 000 eiro plus PVN," atzina Saulkrastu novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Pauls Lielmanis.

Visdārgāk būvniecības procesā izmaksājusi labierīcību iekšējā apdare un aprīkojums – kopumā vairāk nekā 11 600 eiro. Fasādei un ārējai apdarei tērējuši mazliet mazāk – teju 9 700 eiro. Tualeti rotā īpaši apstrādāts koks, kas izturēs jūras piekrastes skarbo klimatu. Arī jumta segumam krietni tērējušies, lai tas būtu viegli kopjams. Vēl objektā tiks izvietotas videonovērošanas kameras, lai vandāļi tam mestu līkumu.

Tualetes celtniecības tāmē ir 13 pozīcijas. Kā finanses sadalītas katrā no tām, pašvaldība neatklāj – tas esot komercnoslēpums. "Neviena nav tāda pozīcija, kas lektu ārā," piebilda Lielmanis.

Arī vietējie ļaudis uz jauno tualeti dodas ekskursijās, lai paskatītos, vai tik tualetē ūdens vietā neskalojas centi. Viņi neslēpj, ka nekādas īpašās ekstras nav pamanījuši.

Vietējā puķu tirgotāja Ilze LTV raidījumā vērtēja: "Es domāju, ka tas ir ļoti par daudz, tur jau māju var uzbūvēt par tādu naudu, ne tikai tualeti." Līdzīgu viedokli pauda Saulkrastos dzīvojošā pensionāre Irēna: "Es domāju, ka pārāk dārgi tas izmaksāja. Cilvēkiem citas lielākas vajadzības bija, nekā dārgu tualeti."

Saulkrastu pašvaldība plāno, ka šīs labierīcības ik gadu apmeklēs tūkstošiem cilvēku. Turklāt, par spīti augstajām būvniecības izmaksām, labierīcības drīkstēs izmantot bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti